Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Juergen KloppGetty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Juergen Klopp

Premier League. Juergen Klopp: To katastrofa dla klubu

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Menedżer Liverpoolu Juergen Klopp jest bardzo zły, że postanowiono przenieść Puchar Narodów Afryki z okresu letniego na styczeń.

- Powrót do organizacji Pucharu Narodów Afryki w styczniu dla nas jest katastrofą. Na dodatek nie mamy absolutnie żadnych mocy sprawczych, by to zmienić, a jeśli powiemy: "Nie pozwalamy jechać temu zawodnikowi", to piłkarz zostanie zawieszony. Jak to możliwe, że podmiot, który płaci zawodnikowi, nie może zdecydować o tym, czy ma on zostać, czy jechać? - powiedział wściekły Juergen Klopp cytowany przez BBC Sport.

Liverpool FC w styczniu 2021 roku może mieć olbrzymi problem. Może stracić kluczowych ofensywnych piłkarzy - Mohameda Salaha oraz Sadio Mane. - Dopóki nic się nie zmieni, będę to powtarzał cały czas. Będzie tak, ponieważ chodzi o piłkarzy. Nawet przez sekundę nie chodzi w tym wszystkim o mnie - dodał menedżer Liverpoolu.

Puchar Narodów Afryki w 2021 roku rozpocznie się 9 stycznia (zakończenie 6 lutego). Przeniesiono go z okresu letniego z powodu "niesprzyjających warunków pogodowych w Kamerunie". W minionym roku po raz pierwszy w historii turniej rozegrano latem (w Egipcie), ale szybko wrócono do starej formuły. 

- Przeanalizowaliśmy okres zawodów, zgodnie z życzeniem strony Kamerunu, ze względu na niesprzyjające warunki klimatyczne w początkowym okresie. Po wysłuchaniu różnych argumentów i punktów widzenia - w szczególności od kameruńskich władz meteorologicznych, trenerów i zawodników - przedstawiciele komitetu organizacyjnego Afcon, który otrzymał mandat od komitetu wykonawczego CAF do podjęcia decyzji, wyraził zgodę na zmianę terminu turnieju - powiedział Tony Baffoe, zastępca sekretarza generalnego CAF.

Zobacz takżeTransfery. Oficjalnie: Inter Mediolan kupił piłkarza Manchesteru United. Ashley Young podpisał kontrakt

Zobacz takżeSensacyjne przejście Thiago z Bayernu do Man Utd? Media wieszczą transfer

Zobacz wideo: gol Mohameda Salaha z Man City

Komentarze (3):

 • Radar Zgłoś
  kurw.... za to biorą nie małe pieniądze, to ich robota taki sobie zawód wybrali. Faktycznie ciężko w ciągu tygodnia 3 mecze zagrać bo są przemęczeni, skopani, obolali !!!żenada !!!
  Czytaj całość
  jak widzę takich "poobijanych grających piłkarzy" i obejrzę RUGBY to zastanawiam się czy DŻENDER nie wywodzi się właśnie z Piłki Nożnej. Czy oni nie są OJCAMI tego zjawiska.
  • Marek Kanarek Zgłoś
   Pan Klopp uważa i zresztą słusznie, że kibice to tłumoki którym obca jest logika. Panie Klopp i wy tumany sprzed telewizora czy troska o odpoczynek piłkarzy, zamartwianie się dużą
   Czytaj całość
   ilością meczy nie kłóci się wam z chęcią aby letni termin PA stał się właściwym terminem tej imprezy? Pytanie: kiedy piłkarz rozegra więcej meczy: gdy po pełnym sezonie pojedzie na afrykańską imprezę ( jak chce Klopp)? Czy pojedzie na nią zimą zarywając kilka meczy w lidze? Kiedy będzie miał więcej czasu na wypoczynek? Latem gdy zamiast poleżeć na plaży zasuwa w upale na boisku? Panu Klopowi chodzi o Liverpool. Tylko i wyłącznie. I ja to rozumiem. Tylko po co pieprzyć farmazony o przemęczonych zawodnikach.
   • Pat Kam Zgłoś
    A myślałem, że nie zabrał papieru do klopa.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL