Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Jagiellonii BiałystokNewspix / Maciej Gilewski / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok

Jagiellonia Białystok rusza do Turcji. Kadra powoli się klaruje

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
28 piłkarzy liczy kadra Jagiellonii Białystok na obóz w tureckim Belek. Znane są pierwsze decyzje personalne trenera Iwajło Petewa ws. wyglądu drużyny w rundzie wiosennej.

Grzegorz Sandomierski to największy nieobecny w kadrze Jagiellonii Białystok, która będzie przygotowywać się w tureckim Belek do startu rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. Trener Iwajło Petew ostatecznie wybrał 28 zawodników, ale zamiast niego sensacyjnie postawił na 16-letniego Xaviera Dziekońskiego. Poza tym w Polsce został Krsevan Santini, który już wcześniej został przesunięty do drużyny rezerw.

Poza decyzjami odnośnie bramkarzy Bułgar nie zaskoczył. Na liście są niemal wszyscy, którzy grali w pierwszym zespole podczas rundy jesiennej. Brakuje jedynie nastoletniego Mikołaja Wasilewskiego, który ma zostać wypożyczony.

Warto zaznaczyć, że w styczniu do Jagi wrócili z wypożyczeń Dawid Szymonowicz (Raków Częstochowa), Martin Adamec (Odra Opole) i Maciej Twarowski (Olimpia Grudziądz). Do Turcji poleci jednak tylko ten pierwszy. Drugi jest bliski odejścia (przebywa obecnie na testach w czeskiej Sigmie Ołomuniec - przyp. red.), a trzeci leczy kontuzję.

Najprawdopodobniej w Belek do Jagiellonii dołączy nowy napastnik. Po odejściu Patryka Klimali do Celtiku Glasgow trwają bowiem poszukiwania następcy. Prezes Cezary Kulesza prowadzi rozmowy z kilkoma zawodnikami.

Czytaj także: Jagiellonia wypożyczyła bramkarza Arsenalu

Jaga będzie przebywać w Turcji w dniach 18-31 stycznia. W tym czasie ma trenować na miejscowych obiektach oraz rozegrać 4 mecze sparingowe, w których rywalami będą: rumuński FC Viitorul Konstanca, ukraińskie SK Dnipro-1 Dniepropietrowsk i austriacki Wolfsberger AC (trwają poszukiwania ostatniego zespołu, ponieważ zrezygnował serbski Partizan Belgrad - przyp. red.).

Przypomnijmy, że Jagiellonia oficjalnie zainauguruje rundę wiosenną 8 lutego. Na ten dzień zaplanowano jej mecz wyjazdowy z Wisłą Kraków w PKO Ekstraklasie.

Kadra Jagiellonii na zgrupowanie w Belek:

Bramkarze: Xavier Dziekoński, Hubert Gostomski, Dejan Iliew, Damian Węglarz.

Obrońcy: Zoran Arsenić, Wojciech Błyszko, Bodvar Bodvarsson, Guilherme Sitya, Andrej Kadlec, Bartosz Kwiecień, Ivan Runje, Dawid Szymonowicz, Jakub Wójcicki.

Pomocnicy: Juan Camara, Oleh Horin, Jesus Imaz, Martin Kostal, Przemysław Mystkowski, Mikołaj Nawrocki, Tomas Prikryl, Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Mile Savković, Karol Struski.

Napastnicy: Bartosz Bida, Ognjen Mudrinski, Aleksander Stawiarz, Krzysztof Toporkiewicz.

ZOBACZ WIDEO: Serie A. Odrodzenie Piotra Zielińskiego! "Bezapelacyjnie najlepszy w barwach Napoli"

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL