Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Obidziński i Nikola KuveljićTwitter / Na zdjęciu: Piotr Obidziński i Nikola Kuveljić

Transfery. PKO Ekstraklasa. Oficjalnie: Nikola Kuvejlić w Wiśle Kraków

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Nikola Kuvejlić został piątym zimowym nabytkiem Wisły Kraków. Biała Gwiazda wypożyczyła 22-latka z FK Javor Ivanjica do końca sezonu. Krakowski klub ma zagwarantowane prawo pierwokupu piłkarza.

Transfer Nikoli Kuveljicia był zagrożony ze względu na nieprawidłowości wykryte podczas badań, ale ostatecznie Biała Gwiazda pochwaliła się pozyskaniem rosłego (194 cm) Serba. 22-latek ma dodać Wiśle centymetrów w środkowej strefie - w zespole Artura Skowronka brakowało dotąd wysokiego środkowego pomocnika.

Kuveljić był zawodnikiem FK Javor od lata 2018 roku. W poprzednim sezonie awansował z nim do Super Ligi, a jesienią wystąpił w 18 meczach serbskiej ekstraklasy, w których zdobył trzy bramki, a przy dwóch asystował. Wcześniej grał w niższych ligach.

Czytaj również -> Maor Melikson i Rodzina Świętej Wojny

To piąte wzmocnienie Wisły przed rundą wiosenną. Wcześniej do Białej Gwiazdy dołączyli Hebert, Mateusz Hołownia, Lubomir Tupta i Georgij Żukow. Niewykluczone, że do krakowian dołączy też Paweł Tomczyk z Lecha Poznań. Więcej o tym TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO: Euro 2020. Maciej Szczęsny: Nie będzie łatwo, ale nie ma co rzucać się ze skały

Komentarze (1):

 • werty Zgłoś
  Spore ryzyko, tyle dni badali, a potem kolejne zastanawiali się co robić. Pewnie gdyby nie miejsce w tabeli, ograniczone pula zawodników w kręgu zainteresowań transferowych i początek
  Czytaj całość
  zgrupowania, Serb jechałby już do domu. Zresztą okaże się w boju, jak to jakaś niezaleczona kontuzja i szybko się odnowi, to pół roku leczenia na koszt Wisły.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL