Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekNewspix / Piotr Matusewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek odniósł się do artykułu. "Obszczekiwanie to brak stylu i buractwo"

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Zbigniew Boniek odniósł się do artykułu serwisu weszło.com, który podsumował występ prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej po jego wizycie w programie Stan Futbolu. - Obszczekiwanie gościa dzień później to już brak stylu i buractwo - napisał.

W sobotę Zbigniew Boniek był gościem programu Stan Futbolu w TVP Sport. Wypowiedzi prezesa PZPN wywołały sporo komentarzy w internecie, nie do końca pochlebnych. Kibice nie zgadzali się z wieloma wypowiedziami szefa związku, m.in. na temat reformy rozgrywek PKO Ekstraklasy czy reprezentacji Polski.

Dzień później w serwisie weszło.com pojawił się artykuł podsumowujący jego wypowiedzi, który również dość krytycznie odniósł się do słów Bońka.

Zbigniew Boniek skrytykował polskie kluby. Czytaj więcej--->>>

Prezes PZPN postanowił odnieść się do artykułu na Twitterze.

"Merytorycznie o artykule nie powiem nic, ale: - dzwonicie w ostatniej chwili i prosicie by przyjąć zaproszenie bo macie problemy z gośćmi - ok. Program podobno z elementami polemiki - ok. Obszczekiwanie gościa programu dzień później to już brak stylu - buractwo. Ukłony" - napisał były reprezentant Polski.

Na wpis Bońka zareagował dziennikarz serwisu Jakub Olkiewicz, który był autorem tekstu.

"Panie prezesie, to ja jestem odpowiedzialny za tekst, który powstał w głównej mierze dlatego, ze nie pozwalał pan Mateuszowi (Rokuszewskiemu, gościowi programu - przyp. red) rozwinąć jego argumentów. Proszę nie wiązać mojej polemiki z zaproszeniami do programu Krzyśka (Stanowskiego, gospodarza programu). Uwagę o braku stylu przyjmuję, ukłony" - czytamy.

 

Najmocniejszym echem odbiła się różnica zdań Bońka ze wspomnianym Mateuszem Rokuszewskim, który stwierdził, że przez kaprys prezesa i wybór Jerzego Brzęczka na trenera reprezentacji Polski marnujemy wielki potencjał kadry. Prezes PZPN był poruszony jego wypowiedzią i jego zdaniem było to obrażanie człowieka.

Boniek zabrał głos w temacie możliwego transferu Krzysztofa Piątka. Czytaj więcej--->>>

ZOBACZ WIDEO: Euro 2020. Maciej Szczęsny: Nie będzie łatwo, ale nie ma co rzucać się ze skały

Komentarze (15):

 • grolo Zgłoś
  Prezes ma rację. Wie, co mówi. W przeciwieństwie do różnych przemądralińskich, którzy żyją (nieźle) z piłki ale tylko gadając i teoretyzując.
  • Klemek Zgłoś
   Prezes ma zawsze rację i cicho być!
   • wieszcz Zgłoś
    Panie Zbyszku, w nowoczesnej Polsce, dyskusja z fachowcem prowadzi do rozterek, taki mamy czas,takich mamy ludzi i ich umysły. Jełśi w programie komputerowym wychodzi ,ze kaczka to gołąb ,
    Czytaj całość
    trudno przekonac takiego rozmówce do tego ,że futbol to piłka nożna, dyscyplina uprawiana w warunkach określonych dla tej gry. Rozumiem doskonale Pana słowa . Nie nalezy pozwalać ludziom , ktorzy biegali po trawniku wokól blokowiska a u baotych rodziców po przy domowym trawniku, nie zawsze majac u nogi piłkę czy okrągły przyrzad do kopania. Pozdrawiam Pana i zgodnie twierdzę,ze należy uczynić wszystko w celu poprawu stanu piłki niożnej, faktem jest również to , że im więcej gramy ,wiecej mamy szans na podniesienie poziomy gry..Trzymam kciuki za Pana i wielu mądrych ludzi w piłce nożnej..
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL