Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew BoniekGetty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

PKO Ekstraklasa. PZPN podejmie decyzję ws. reformy ligi w lutym?

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Od sezonu 2021/22 polska Ekstraklasa ma liczyć osiemnaście zespołów, które zagrają systemem mecz i rewanż. Zbigniew Boniek chce, żeby PZPN jak najszybciej wprowadził zmiany.

- Ekstraklasa zgodnie z ustaleniami z 2016 roku z Jachranki, będzie 18-zespołowa. I tego będziemy się trzymać - zapowiedział kilka tygodni temu Zbigniew Boniek, który realizuje swój plan reformy polskiej piłki klubowej.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal sport.pl, już w lutym PZPN ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie wprowadzenia zmian w Ekstraklasie.

"To będzie najpoważniejsza reforma Zbigniewa Bońka przed zakończeniem funkcji prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. (...) Za miesiąc, na kolejnym posiedzeniu zarządu PZPN, ma zostać podjęta ostateczna decyzja. Od sezonu 2021/2022 Ekstraklasa będzie liczyć osiemnaście zespołów. Nie będzie rundy finałowej i podziału na grupy" - pisze sport.pl.

ZOBACZ: Zbigniew Boniek odniósł się do artykułu. "Obszczekiwanie to brak stylu i buractwo" >>

Reforma zakłada, że sezon 2020/2021 będzie etapem przejściowym. Obowiązywać będzie system ESA-37 (30 meczów w rundzie zasadniczej i potem siedem w rundzie finałowej), ale z 16-zespołowej Ekstraklasy spadnie tylko jedna drużyna. Z I ligi awansują natomiast trzy zespoły.

ZOBACZ: PKO Ekstraklasa. Zbigniew Boniek skrytykował polskie kluby. "Liczy się tylko kasa" >>

W sezonie 2021/2022 do rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej przystąpi 18 klubów w systemie 34 kolejek (bez podziału na grupy i rundy finałowej). Zostaną zachowane trzy miejsca spadkowe. Prawdopodobnie zmieni się też schemat i godziny rozgrywania spotkań. Jest pomysł, żeby w niedzielę cztery mecze odbywały się o tej samej porze.

ZOBACZ WIDEO: Kamil Kosowski komentuje sytuację Wisły Kraków. "Serce boli. Spadek z Ekstraklasy trzeba brać pod uwagę"

Popierasz pomysł powiększenia Ekstraklasy do 18 drużyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • 14MP 19PP Zgłoś
  Niech od razu ustalą z pięć reform na kolejne lata, bo przecież wiadomo, że ta jedna się nie utrzyma i będą ją zmieniać zanim ona wejdzie w życie.
  • wojak5036 Zgłoś
   Ta " Ruda Pała" niech już spier-la z fotela Prezesa PZPN-u , bo w jego CHOREJ głowie zaczyna brakować szarych komórek...Liga i tak jest słaba a 2 dodatkowe drużyny tylko ten
   Czytaj całość
   stan pogłębią. Znowu będą kolejkii CUDÓW z drużynami które o nic już nie walczą. Nie widzę potrzeby zmiany dotychczasowej formuły Ekstraklasy , chyba że chodzi o to by wprowadzić Żydzew Łódź jak najszybciej "Na Salony"

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL