Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu (na pierwszym planie): Enda Stevens (z lewej) i Riyad Mahrez (z prawej)PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Enda Stevens (z lewej) i Riyad Mahrez (z prawej)

Premier League. Sheffield United - Manchester City: bez niespodzianki, skromna wygrana mistrza Anglii

Tomasz Rosiński
Manchester City nie zachwycił, ale odniósł swoje szesnaste zwycięstwo w sezonie 2019/2020 Premier League. W starciu 24. kolejki mistrzowie Anglii pokonali na wyjeździe Sheffield United 1:0.

Zespół Sheffield, rewelacja obecnej edycji angielskiej ekstraklasy, chciał sprawić niespodziankę w starciu z wciąż aktualnym mistrzem Anglii, Man City.

Od początku rywalizacji w Sheffield na boisku trwała agresywna walka, ale brakowało składnych, ciekawych akcji. Zawodzili podopieczni Pepa Guardioli, którzy grali zbyt wolno, przez co nie mogli zaskoczyć dobrze zorganizowanej defensywy gospodarzy.

Jednakże w 35. minucie błąd we własnym polu karnym popełnił Enda Stevens, który sfaulował Riyad Mahrez i sędzia odgwizdał "jedenastkę". Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Gabriel Jesus, lecz uderzył źle i skuteczną interwencję zaliczył Dean Henderson. Więcej przed przerwą nic ciekawego się nie wydarzyło.

Przez dłuższy czas po zmianie stron przyjezdni mieli dużą przewagę optyczną, której nie potrafili udokumentować golem. Mistrz Anglii dopiął swego w 73. minucie, kiedy do pustej bramki po podaniu od Kevina De Bruyne'a trafił Sergio Aguero

Później ekipa z Manchesteru już tylko kontrolowała boiskowe wydarzenia i nie pozwoliła Szablom na stworzenie sobie dogodnej sytuacji do doprowadzenia do remisu.

Premier League, 24. kolejka:

Sheffield United - Manchester City 0:1 (0:0)
0:1 - Sergio Aguero 73'

Sheffield United: Dean Henderson - Chris Basham (78' Callum Robinson), John Egan, Jack O'Connell - George Baldock, Muhamed Besić (78' John Lundstram), Oliver Norwood, John Fleck, Enda Stevens - Billy Sharp (60' Lys Mousset), Oliver McBurnie.

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Nicolas Otamendi, Aymeric Laporte (78' Eric Garcia), Ołeksandr Zinczenko - Rodri, Fernandinho, Kevin De Bruyne - Riyad Mahrez, Gabriel Jesus (68' Sergio Aguero), Raheem Sterling (90+2' Bernardo Silva).

Żółte kartki: Oliver McBurnie, John Fleck, Oliver Norwood, Muhamed Besić (Sheffield United) oraz Sergio Aguero, Rodri, Fernandinho (Manchester City).

Sędziował: Lee Mason.

*w 36. minucie Gabriel Jesus (Manchester City) nie wykorzystał rzutu karnego - Dean Henderson obronił.