Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Warty PoznańNewspix / MACIEJ FIGIELEK/ 400mm.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań

Fortuna I liga: liderująca Warta Poznań domyka kadrę

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Okres przygotowawczy wciąż jest w początkowej fazie, mimo to Warta Poznań powoli domyka kadrę. W drużynie lidera Fortuna I ligi zrealizowano już kluczowe ruchy.

Zadaniem numer jeden zielonych było zatrzymanie wszystkich kluczowych zawodników, którzy zapracowali na 1. miejsce w tabeli po rundzie jesiennej. Wiele wskazuje na to, że ta sztuka się uda. Ofertę przenosin do PKO Ekstraklasy miał Mateusz Kupczak, ale klub z Drogi Dębińskiej szybko zaproponował mu przedłużenie kontraktu i środkowy pomocnik na nią przystał, co na chwilę obecną ucina wszelkie spekulacje.

Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze przyszłość Gracjana Jarocha, który zdobył w minionej rundzie siedem goli w Fortuna I lidze i również wzbudził zainteresowanie wyżej notowanych klubów. Jego Warta też chce jednak zatrzymać i najprawdopodobniej jej się uda.

Wiosną trener Piotr Tworek powinien mieć znacznie większe pole manewru w ataku, gdyż klub pozyskał Mateusza Szczepaniaka, który ma za sobą półroczny pobyt na Cyprze. Były napastnik m.in. Cracovii i Piasta Gliwice będzie alternatywą dla Jarocha, a także Łukasza Spławskiego i zdecydowanie wzmocni rywalizację w przedniej formacji.

ZOBACZ WIDEO: Kontrowersje wokół wyboru najlepszej jedenastki roku wg UEFA. "Kante usunięty, żeby było miejsce dla Ronaldo"

->Puchar Francji: awans AS Monaco, Kamil Glik odpoczywał

Jeśli lider nie straci żadnego z kluczowych piłkarzy, to wzmocnień poszuka już tylko na środku defensywy, gdzie sztab poznaniaków też chciałby mieć nieco więcej opcji. W tym celu testowany jest Piotr Skrobosiński, który jesienią w barwach Polonii Środa Wlkp. wystąpił w 18 spotkaniach wszystkich rozgrywek i zdobył trzy gole.

- Piotrek już wcześniej był u nas na testach, w lipcu. Teraz sprawdzamy, jak wygląda jego forma po pół roku - mówi trener Piotr Tworek.

Testy 20-latka zostały przedłużone o kolejny tydzień, co oznacza, że zagra on w sobotnim sparingu z GKS Bełchatów. Zabraknie w nim natomiast innego sprawdzanego ostatnio stopera Jana Majsterka, który wraca do macierzystej Escoli Varsovia Warszawa.

->Premier League: Liverpool - Manchester United. Maszyna Juergena Kloppa wciąż nie do zatrzymania!

Czy Warta awansuje do PKO Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL