Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piłka nożnaGetty Images / Richard Heathcote / Piłka nożna

Piłka Nożna. Podkarpacki ZPN stracił 800 tys. złotych. Powodem przymusowa restrukturyzacja PBS Sanok

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Podkarpacki ZPN odwołał spotkania noworoczne i zaplanowane gale. Powodem są problemy finansowe - związek miał bowiem ulokowane pieniądze w PBS Sanok. Straty wynoszą 800 tys. złotych.

Decyzją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego doszło do przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku. Jest to spory problem dla samorządów, innych jednostek i osób, które miały w banku depozyty o wartości przekraczającej 100 tys. euro (do tej kwoty środki są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

Dotknęło to także Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, który według informacji przekazanych przez "Gazetę Wyborczą" stracił aż 800 tys. złotych, czyli blisko 35 proc. swojego budżetu. Związek wydał już komunikat w tej sprawie.

"W związku z utratą części finansowych środków własnych Związku oraz środków otrzymanych od sponsorów na sfinansowanie Gal Piłkarskich, wynikłą z prowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego (w którym to banku Związek posiadał swoje konta), Komisja ds. Nagłych Podkarpackiego ZPN w dniu 21 stycznia 2020 r. podjęła decyzję o odwołaniu zaplanowanych spotkań noworocznych oraz Gal Piłkarskich, w tym również XVIII Gali Piłkarskiej "Podkarpacka Nike 2019" mając na uwadze konieczność ograniczenia do minimum wydatków związanych z bieżącą działalnością Związku - czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie zapewniono, że płynność finansowa Podkarpackiego ZPN nie została naruszona i nie ma zagrożenia utraty stabilności.

Czytaj także:
Sławomir Peszko ocenił Franciszka Smudę. Padły miażdżące słowa
Reprezentacja Polski rozegra cztery sparingi. Sprawdź, kiedy i z kim zmierzą się Polacy (terminarz, bilety)

ZOBACZ WIDEO F1. Dobra zmiana Roberta Kubicy. "Widać same plusy"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL