Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartłomiej WdowikNewspix / Marcin Bulanda / Na zdjęciu: Bartłomiej Wdowik

Transfery. Jagiellonia Białystok ma nowego obrońcę. Oficjalnie: Bartłomiej Wdowik podpisał kontrakt

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Bartłomiej Wdowik przeniósł się z Odry Opole do Jagiellonii Białystok. Młody obrońca podpisał 3,5-letni kontrakt z nowym klubem.

Drugie wzmocnienie Jagiellonii Białystok podczas obecnej zimy stało się faktem. Bartłomiej Wdowik przeszedł do niej na zasadzie transferu definitywnego z Odry Opole. Docelowo ma zastąpić Guilherme Sityę, który został sprzedany do tureckiego Konyaspor SK i rywalizować o miejsce w podstawowym składzie z Islandczykiem Bodvarem Bodvarssonem.

19-latek został ściągnięty przez białostoczan z myślą o lewej stronie obrony, choć równie dobrze może być ustawiany na skrzydle. Podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku.

- Kilka klubów było zainteresowanych moją osobą, ale to Jagiellonia okazała się najbardziej zdeterminowana i konkretna. Właśnie dlatego zdecydowałem się na taki ruch. Nie znam jeszcze dobrze całego zespołu, ale na to przyjdzie czas podczas okresu przygotowawczego i całej rundy - powiedział Wdowik w wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej nowego klubu.

 

Podczas ostatniej rundy Wdowik wystąpił w 17 meczach Odry w Fortuna I lidze, a ponadto zadebiutował w reprezentacji Polski U-20. Wcześniej był zaś zawodnikiem Ruchu Chorzów. 

Czytaj także: Wdowik zmienił klub, a przy Cichej... gorąco 

Nowy nabytek Jagiellonii niebawem dołączy do reszty drużyny, która przebywa na zgrupowaniu w Turcji.

ZOBACZ WIDEO: Primera Division. Nowa era w Barcelonie. "Takich oryginałów w piłce już nie ma"

Czy pozyskanie Bartłomieja Wdowika to dobry ruch ze strony Jagiellonii Białystok?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL