Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stephane M'BiaGetty Images / Wang HE / Na zdjęciu: Stephane M'Bia

Chiny. Drużyna Wuhan Zall wyjechała z miasta. Powodem obawa przed koronawirusem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Szalejący w Wuhan koronawirus zmusił piłkarzy Wuhan Zall do wyjazdu z miasta. Zespół przygotowuje się do kolejnych meczów chińskiej ligi. Taki stan rzeczy będzie trwał co najmniej do 14 lutego.

Sytuacja w Wuhan jest trudna. W tym ponad 10-milionowym chińskim mieście wybuchła epidemia groźnego dla życia zapalenia płuc wywołanego koronawirusem. Miasto zostało zamknięte, mieszkańcy nie mogą go opuszczać, a wszystko z obawy przed rozprzestrzenieniem wirusa nie tylko na całe Chiny, ale i świat. Śmierć poniosło już 17 osób.

Miasto jest poddane kwarantannie. Takie zarządzenie sprawiło, że piłkarska drużyna Wuhan Zall opuściła miasto. Od 4 stycznia do co najmniej 14 lutego zespół rywalizujący w chińskiej Super League będzie trenował w ośrodkach znajdujących się poza miastem. 

Klub prowadzi hiszpański trener Jose Gonzalez. W rozmowie z dziennikiem "Marca" przyznał, że piłkarze nie martwią się wirusem, bo odkąd wybuchła epidemia, nie było ich w Wuhan. Drużyna czeka na rozwój sytuacji i decyzje władz kraju.

Wuhan Zall poprzedni sezon chińskiej Super League zakończył na szóstym miejscu.

Zobacz także: 
Michał Pol: Świderski, Linetty, Augustyniak zasługują na sprawdzian w kadrze
Serie A. Włosi krytykują Arkadiusza Milika. "Dobry gracz dla średnich drużyn"

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL