Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Serie A. Krzysztof Piątek rozmawiał z Jose Mourinho! Transfer coraz bardziej realny

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
W poniedziałek odbyła się wideokonferencję pomiędzy Jose Mourinho a Krzysztofem Piątkiem. Tottenham Hotspur pozostaje w grze o polskiego napastnika.

O rozmowie Krzysztofa Piątka z Jose Mourinho poinformował dziennikarz sport.pl Tomasz Włodarczyk. Jego zdaniem miała miejsce taka sytuacja. To może być preludium do transferu bądź wypożyczenia, które miałoby nastąpić w tym tygodniu.

Mourinho chciał osobiście "poznać" Piątka, powiedzieć mu o swoich planach względem niego, a także z pewnością wywrzeć dobre wrażenie na Polaku. Wiadomo, że Tottenham Hotspur desperacko poszukuje nowego napastnika. Mourinho w swoim stylu dawał do zrozumienia, że potrzebuje klasycznego snajpera, bo inaczej mogą być nici z Ligi Mistrzów. Tak w przeszłości Portugalczyk wywierał nacisk na szefów klubu, aby kupowali mu piłkarzy, których życzył sobie.

Włodarczyk dodał, że do Mediolanu spłynęła już nawet oferta wypożyczenia Piątka na najbliższe 12 miesięcy. Jest opcja wykupu, a Milan miałby dostać 10 mln euro. Dotychczas miał zupełnie inne plany - sprzedaż za 30 mln euro - ale w piątek zamyka się już okienko transferowe. Musi zatem inaczej już spojrzeć na propozycję Kogutów. Tym bardziej, że mimo zainteresowania innych klubów, raczej Tottenham wydaje się być najkonkretniejszy.

Piątek miałby gwarantowane miejsce w podstawowym składzie przynajmniej w pierwszych kilku meczach. Harry Kane wróci najwcześniej pod koniec kwietnia, a poza nim w klubie nie ma żadnego innego typowego środkowego napastnika. W poprzednim sezonie rolę zmiennika pełnił Fernando Llorente, ale Hiszpan uzbierał w Premier League marne 683 minuty w 20. meczach, w których zdobył gola i dołożył 4 asysty. 

Zobacz takżeTransfery. Nowe wieści ws. przyszłości Krzysztofa Piątka. Możliwa wymiana pomiędzy Tottenhamem i AC Milan

Zobacz takżeTransfery. Milan przepłacił za Piątka? Dziekanowski: Mogą mieć pretensje tylko do siebie

Zobacz wideo: skrót meczu Tottenham - Norwich CityRozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL