Najnowsze Wyniki/Kalendarz
herb Cracovii Newspix / Marcin Kadziolka/PPC / Na zdjęciu: herb Cracovii

Kolejny wyrok w sprawie korupcji w polskiej piłce. Dwie osoby zostały skazane

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Dwie osoby zostały skazane za ustawianie meczów Cracovii oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała. To były obserwator PZPN i sędzia piłkarski oraz członek stowarzyszenia wspierającego krakowski klub.

W czwartek skazano kolejne osoby zamieszane w aferę korupcyjną w polskiej piłce. Jak poinformował portal pilkarskamafia.blogspot.com z uwagi na zawiłość sprawy ogłoszenie wyroku odroczone zostało o dwa tygodnie.

Decyzją sądu Jacek P., były obserwator PZPN i sędzia, został skazany na dwa lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności. Przez pięć lat nie będzie mógł wykonywać zawodu związanego z prowadzeniem lub organizacją imprez sportowych, musi ponadto zapłacić 30 tys. grzywny i 10 tys. zł kosztów sądowych.

Drugim ze skazanych jest Rafał R., członek stowarzyszenia wspierającego Cracovię. Został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, zapłaci także 14 tys. grzywny i 6,5 tys. zł kosztów sądowych. Rafał R. został uniewinniony z dwóch spośród czterech stawianych mu zarzutów.

Wyrok nie jest prawomocny. Sprawa dotyczy ustawiania meczów piłkarskich z udziałem Cracovii oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała w latach 2003-2005. W tym czasie ustawiono bądź próbowano ustawić łącznie blisko trzydzieści spotkań.

Czytaj także:
Premier League. Oficjalnie: Estudiantes potwierdza wypożyczenie Marcosa Rojo
Sparing. KGHM Zagłębie Lubin pewnie pokonało Bułgarów

ZOBACZ WIDEO: Transfer Radosława Majeckiego majstersztykiem. "Przejście do AS Monaco to świetna decyzja!"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL