Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Dries MertensGetty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu od lewej: Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Dries Mertens

Serie A. Nowe informacje ws. przyszłości Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński cały czas negocjują nowe kontrakty w Napoli. Polacy zaakceptowali nowe zarobki, ale problem leży w klauzuli odstępnego.

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński od wielu miesięcy rozmawiają z SSC Napoli na temat przedłużenia swoich kontraktów. Obecne wygasają wraz z końcem czerwca 2021 roku. Negocjacje się przedłużają, bo cały czas nie ma porozumienia z klubem.

Transfery. Nowy konkurent Arkadiusza Milika już na testach medycznych. Andrea Petagna trafi do Napoli po sezonie >>

"La Gazzetta dello Sport" podaje nowe informacje w tej sprawie. Polacy zaakceptowali nowe warunki finansowe umów, które mają obowiązywać do 2024 roku. Zieliński miałby zarabiać 2 mln euro rocznie, a Milik 3 mln euro rocznie. 

Problemem jest wysokość odstępnego, którą włoski klub chce zapisać w ich kontraktach. W przypadku środkowego pomocnika mowa o kwocie w granicach 80-100 mln euro. Z kolei polski napastnik ma mieć wpisane 100 mln euro.

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Michał Pol nie ma wątpliwości. Przed Piątkiem niesamowicie trudne chwile


Polacy wiedzą, że takie kwoty będą problematyczne, gdy w pewnym momencie będą chcieli zmienić klub. Dlatego ich warunkiem jest, by odstępne nie przekraczało 50 mln euro. Rozbieżność jest zatem bardzo duża.

Transfery. Znamy przyszłość Driesa Mertensa. Olivier Giroud zostaje w Chelsea FC >>

Włoski dziennik dodaje, że Napoli podobno jest gotowe pójść na ustępstwo w przypadku "Ziela". Nie ma jednak zgody na to, by Milik miał odstępne poniżej 100 mln euro. Jeżeli na taką kwotę się nie zgodzi, to odejdzie już w letnim oknie transferowym.

Czy Napoli powinno pójść na rękę polskim piłkarzom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL