Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rhian BrewsterGetty Images / Athena Pictures / Na zdjęciu: Rhian Brewster

The Championship. Niecodzienna sytuacja w meczu Swansea. Piłkarz pokazał żółtą kartkę sędziemu

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Do nietypowej sytuacji doszło w meczu angielskiej Championship między Preston a Swansea (1:1). Piłkarz gości, Rhian Brewster, pokazał żółtą kartkę sędziemu.

Rhian Brewster kilka tygodni temu został wypożyczony z Liverpoolu  do Swansea City. Piłkarz bardzo szybko zaczął zaznaczać swoją pozycję w Championship. W pierwszych czterech meczach dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, w tym w ostatnim ligowym meczu z Preston (1:1). 

O Brewsterze po starciu z Preston zrobiło się jednak głośniej z innego powodu. 19-latek pokazał w nim żółtą kartkę sędziującemu spotkanie Geoffowi Eltringhamowi. W pewnym momencie arbiter zgubił bowiem wspomnianą kartkę, a znalazł ją Brewster. Piłkarz zanim oddał zgubę, w ramach żartu postanowił wykonać gest charakterystyczny dla sędziego i wymierzył karę indywidualną Etringhamowi. 

W przypadku Brewstera wszystko zakończyło się wymianą uśmiechów. Nie każdy arbiter ma natomiast takie poczucie humoru. Podobna sytuacja miała bowiem już miejsce w Anglii w 1995 roku. Wówczas jednak sędzia Dougie Smith szybko zrewanżował się Paulowi Gascoigne'owi i za dowcip ukarał go faktyczną żółtą kartką.

Czytaj także:
Legenda Arsenalu krytykuje klub. "Ściągają piłkarzy, których nikt nie chce"
Kłótnia Mbappe oraz Tuchela. Piłkarz może zostać ukarany za swoje zachowanie

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Mocne słowa po debiucie Piątka. "Trafił z jednej upośledzonej drużyny do innej!"

Tego typu sytuacje sędzia powinien:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL