Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiNewspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Jacek Stańczyk: Robert Lewandowski. Człowiek i maszyna w jednym (komentarz)

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Jeszcze dwa słowa więcej i Robert Lewandowski, odbierając nagrodę dla najlepszego polskiego piłkarza, rozpłakałby się na scenie. Piłkarz, wyraźnie wzruszony, wspominał nieżyjącego ojca.

Siedziałem niedaleko sceny, więc dobrze poczułem te emocje. Robert Lewandowski, gdy stał na scenie podczas gali tygodnika "Piłka Nożna", spojrzał nagle na statuetkę, umilkł i po chwili zaczął dziękować tacie. Ojcu, który nigdy nie obejrzał jego żadnego meczu w dorosłej piłce. Który nie był obecny przy tym, jak jego chłopak najpierw zastanawiał się, czy rzucić futbol, a potem zaczął robić oszałamiającą światową karierę i być może będzie najlepszym polskim piłkarzem w historii. CZYTAJ WIĘCEJ o przemówieniu Lewandowskiego.

Krzysztof Lewandowski był trenerem judo, ale kochał też futbol. Zanim zaprowadził Roberta na treningi do Varsovii, pokazywał mu chwyty, rzuty, rozwijał u syna sprawność fizyczną. Dostał wylewu, gdy Robert miał 16 lat. Dziś kapitan reprezentacji Polski jest przekonany, że jego ojciec mimo wszystko ogląda te mecze, gdzieś tam z najlepszych miejsc na najlepszych stadionach.

W niedzielę zobaczyliśmy prawdziwie ludzką twarz maszyny. My widzimy Roberta wtedy, gdy strzela kolejne gole, gdy jest zaprogramowanym na sukces robotem beznamiętnie zmierzającym do celu. Nawet najlepsze rodzinne zdjęcie na Instagramie i najbardziej czuły opis podsunięty przez sztab marketingowców nigdy nie oddadzą takich uczuć, jakie można wyrazić słowami. A Lewandowski mówił szczerze, starannie dobierał słowa, głos mu się łamał. Tego nie wyćwiczysz tak jak perfekcyjnie uderzanego karnego.

Zobacz wideo: "Lewy" - mistrz rzutów karnych

Nagroda najlepszego polskiego piłkarza nie mogła tym razem trafić w inne ręce. Rok temu mieliśmy sensację, gdy dziennikarze "Piłki Nożnej" przyznali statuetkę Łukaszowi Fabiańskiemu. Teraz Lewandowski nie zostawił nikomu wyboru, strzelając w 2019 roku 54 gole - najwięcej w Europie. Organizatorzy gali specjalnie też zerwali z tradycją i imprezę przesunęli z soboty na niedzielę, wszystko dlatego, aby Robert w końcu osobiście odebrał trofeum (w sobotę Lewandowski grał mecz w Bundeslidze).

Za poprzednie siedem statuetek Piłkarza Roku dziękował z telebimu, bo zawsze gala kolidowała z meczami: najpierw Borussii Dortmund, a potem Bayernu Monachium. Po raz ostatni Lewandowski był na imprezie "PN" w 2009 roku, gdy odbierał nagrodę najlepszego ligowca. Rok wcześniej też przyjechał, gdy był "Odkryciem".

Gdy potem zostawał Piłkarzem Roku, przyjechać już nie mógł. Krzysztof Lewandowski, gdyby żył, pewnie te wszystkie statuetki odbierałby za niego.

Bundesligę możesz oglądać na kanałach Eleven Sports w WP Pilot

Komentarze (19):

 • Jan Kozietulski Zgłoś
  Bobek "odbierając nagrodę dla najlepszego polskiego piłkarza, rozpłakałby się na scenie. Piłkarz, wyraźnie wzruszony, wspominał nieżyjącego ojca."Bobek chroni, wg
  Czytaj całość
  własnych deklaracji, życie prywatne. Molestuje obywateli jednocześnie z Instagrama i innych mediów społecznościowych. Czy Bobek rozumie, co Bobek mówi?Czy Bobek rozszerza zakres molestowania na sprzedaż również tzw. emocji, w ramach ochrony życia prywatnego?
  • Jan Kozietulski Zgłoś
   Bobek "spojrzał nagle na statuetkę, umilkł i po chwili zaczął dziękować tacie."Bobek również o dawcy nasienia: "Lubił napić się alkoholu, wtedy wypił za dużo.
   Czytaj całość
   Zapomniał wziąć tabletek. Zasnął, już się nie obudził".Nie pierwszy i nie ostatni przypadek śmierci ............pod wpływem alkoholu.Wygląda na to, ze Bobek dostał dobre geny, prawie geNIUSZA.
   • klon5 Zgłoś
    Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to takiego: „czuły opis podsunięty przez sztab marketingowców‟?
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

    ×
     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL