Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz MioduskiGetty Images / Artur Widak/NurPhoto / Na zdjęciu: Dariusz Mioduski

PKO Ekstraklasa. Dariusz Mioduski odpowiedział Zbigniewowi Bońkowi. "Wprowadza kibiców w błąd"

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
- Wprowadza kibiców w błąd i nie odzwierciedla rzeczywistości - powiedział Dariusz Mioduski w odpowiedzi do Zbigniewa Bońka. Wcześniej prezes PZPN stwierdził, że w polskiej lidze brakuje dominujących drużyn.

Podczas zimowego okienka transferowego Legię Warszawa opuścili m.in. Jarosław Niezgoda, Radosław Majecki czy Cafu. Mimo osłabienia składu, właściciel i prezes klubu pozytywnie ocenia wydarzenia ostatnich tygodni.

- Mieliśmy udane okienko z punktu widzenia wpływów za sprzedanych piłkarzy. To konsekwencja pracy ostatnich lat, która polega na dobrym szkoleniu i dawaniu szansy gry w pierwszym zespole, generalnego rozwoju. Chcemy to kontynuować - powiedział Dariusz Mioduski w rozmowie z telewizją Polsat Sport.

Podkreślił także, że tak wygląda obecna piłka nożna - każdy klub chce zarobić, w tym także na transferach. - Liczne transfery to odpowiedź, że klub ma wizję, jak wprowadzać młodych do pierwszego składu - skomentował właściciel Legii Warszawa.

We wtorek Zbigniew Boniek powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, że liga słowacka czy bułgarska nie są lepsze od polskiej, ale w PKO Ekstraklasie brakuje drużyn dominujących (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Michniewicz odpowiedział Lewandowskiemu. "Doskonale go rozumiem. Nie ma między nami zaszłości"

- Dawno nie był szefem klubu i nie do końca chyba wie, w jakich realiach polskie kluby funkcjonują. Zgadzam się, że Legia ma potencjał pozwalający nie tylko sięgać po mistrzostwo, ale także dominować wyraźnie w rozgrywkach. Ale prawda jest też taka, że mamy bardzo wyrównaną ligę, być może jedną z najbardziej w całej Europie. Nie oznacza to, że liga jest słaba, choć wszyscy tak mówią - odpowiedział Mioduski prezesowi PZPN.

- Nie powinno mówić się takich rzeczy, bo wprowadza kibiców w błąd i nie odzwierciedla rzeczywistości. Mówmy o problemach polskiej piłki, ale zastanówmy się wspólnie, jak naprawić ten stan rzeczy - zakończył właściciel i prezes Legii.

Czytaj także:
Jacek Kiełb znów w Koronie Kielce
Oficjalnie: Dani Ramirez piłkarzem Lecha Poznań!

Czy zgadzasz się z opinią Dariusza Mioduskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL