Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Józef Wojciechowski Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Józef Wojciechowski

Józef Wojciechowski chwali Lewandowskiego. "Nie poznałem zawodnika równie inteligentnego"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Józef Wojciechowski jest pod wrażeniem zmysłu biznesowego Roberta Lewandowskiego. Były prezes Polonii Warszawa wspomina również sytuację ze zwolnieniami trenerów - Bogusława Kaczmarka i Jose Marii Bakero.

Józef Wojciechowski był jedną z najbardziej barwnych postaci w ostatnich latach polskiej Ekstraklasy. W 2006 r. przejął spadającą z ligi Polonię Warszawa, a do najwyższej klasy rozgrywkowej wrócił dwa lata później po fuzji z Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski.

Wojciechowski zasłynął tym, że przez sześć sezonów dokonał aż 17 zmian na ławce trenerskiej. Głośnym echem odbiło się zwolnienie Bogusława Kaczmarka, który miał obrazić prezesa w gabinecie. - Wyrzuciłem go za drzwi. Wszyscy sądzili, że zwolniłem go za wyniki, ale przecież to byłoby bez sensu po remisie. On po prostu nie zachował się w stosunku do mnie wystarczająco grzecznie - podkreślił biznesmen w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Wojciechowski wspomniał też współpracę z Jose Marią Bakero. - Najwięcej merytorycznych rozmów o piłce odbyłem z Bakero, ale kończyło się tak, że wypijał trzy drinki i tracił rozum. Jak wtedy, gdy zaczął mówić, że powinienem zatrudnić na stanowisko asystenta jego brata. Dlatego go zwolniłem - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski jakiego nie znacie. "Gdy mówił o zmarłym tacie załamywał mu się głos"

Wojciechowski to znany polski biznesmen, który osiągnął wielki sukces w branży budowlanej. Jak sam podkreśla - również w futbolu jest wielu inteligentnych ludzi, a największe wrażenie zrobił na nim Robert Lewandowski. - Poza talentem piłkarskim ma bardzo lotny umysł, ogromne pojęcie biznesowe. Jak na piłkarza to cecha wręcz niespotykana. Nie poznałem zawodnika równie inteligentnego, jak on - podkreślił.

Z Polonii 73-latek odszedł w 2012 roku. Od tego czasu rozpoczęły się wielkie problemy klubu, który obecnie chyli się ku upadkowi. - Może ich wykupię - rzucił na koniec wywiadu Wojciechowski, ale tematu nie chciał kontynuować.

Czytaj teżPolski futbol odstrasza milionerów. "Wszędzie hieny i złodzieje"

Czytaj teżZwrot ws. Polonii Warszawa. Klub będzie miał nowego właściciela

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL