Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Angel Di Maria PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Angel Di Maria

Ligue 1. Paris Saint-Germain - Olympique Lyon: mistrz Francji wygrał hit kolejki po trudnej przeprawie

Tomasz Rosiński
Paris Saint-Germain wygrało swój dwudziesty mecz w Ligue 2019/2020. W hicie 24. kolejki mistrz Francji okazał się lepszy od Olympique'u Lyon (4:2).

Niedzielne starcie PSG z Olympique zapowiadało się ciekawie, mimo iż zespół z Lyonu w tym sezonie francuskiej ekstraklasy nie zachwyca (dopiero 9. miejsce w tabeli przed spotkaniem w Paryżu). Co oczywiste jego faworytami byli gospodarze, ale goście zamierzali postawić im trudne warunki gry.

Podopieczni Thomasa Tuchela od początku rywalizacji mieli sporą przewagę. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, a aktywny był Angel Di Maria, który w 22. minucie otworzył wynik tej konfrontacji. Wówczas Argentyńczyk ograł Fernando Marcala, zszedł na lewą nogę i płaskim strzałem pokonał Anthony'ego Lopesa.

Paryżanie nie zamierzali zwalniać tempa i w 38. minucie zadali drugi cios po szybkim kontrataku. W jego końcowej fazie Thomas Meunier zagrał piłkę do Kyliana Mbappe, który sprytnym uderzeniem posłał futbolówkę do siatki. Przed przerwą wynik już nie uległ zmianie.

Niedługo po starcie drugiej odsłony zawodów paryska ekipa podwyższyła swoje prowadzenie, a samobójczego gola strzelił Fernando Marcal. Wówczas wydawało się, że to już koniec emocji w tym meczu.

Jednakże najpierw ciekawą akcję Olympique'u Lyon po podaniu od Rayana Cherkiego wykończył Martin Terrier. Przy interwencji błąd popełnił Keylor Navas, który przepuścił futbolówkę pod ręką. Natomiast po chwili kontaktową bramkę zdobył Moussa Dembele i w szeregi paryżan wkradły się nerwy.

Dopiero wejście na murawę Edinsona Cavaniego i jego trafienie w 79. minucie sprawiło, że piłkarze z Paryża mogli odetchnąć. Do końca starcia obraz gry nie uległ zmianie i Paris Saint-Germain zdobyło komplet punktów.