Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Klimala Getty Images / Jane Barlow/PA Images / Na zdjęciu: Patryk Klimala

Celtic Glasgow. Szkoci wydrukowali koszulkę dla Patryka Klimali z błędem

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Patryk Klimala ruszył na podbój ligi szkockiej. Trafił do lidera, Celtiku, gdzie sporo sobie po Polaku obiecują. Musi jednak jeszcze zapracować na to, aby wszyscy dobrze zapoznali się z jego nazwiskiem.

Patryk Klimala odszedł z Jagiellonii do Celtiku za 4 mln euro w połowie stycznia. Podpisał umowę na 3,5 roku. Młodzieżowy reprezentant Polski został najdrożej sprzedanym zawodnikiem w historii zespołu z Białegostoku. Wymazał rekord Bartłomieja Drągowskiego, który w 2016 roku odszedł do Fiorentiny za 3,2 miliona euro.

Klimala strzelił 7 goli w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Wynik zrobił wrażenie na wysłannikach Celtiku, choć trener Neil Lennon przyznał, że nie widział piłkarza na oczy.

- Spodobał nam się, kiedy zobaczyliśmy materiały z nim. Zrobił na nas dobre wrażenie - przyznał szkoleniowiec. - Sam na żywo nigdy go nie widziałem, ale Nick Hammond (szef pionu sportowego - przyp. red.) i jego ludzie zrobili na jego temat dokładne rozeznanie, którego wynik był pozytywny.

Wspomniane 4 mln euro mogą robić wrażenie na nas, ale nie na zespołach jak Celtic. To w połączeniu ze słowami Lennona tłumaczy fakt, że Szkoci mylą nazwisko nowego zawodnika. Piłkarz dostał koszulkę ze źle wydrukowanym nazwiskiem. Widać to zarówno na jego koszulce (zdjęcie na Twitterze), jak i na skanie z meczu przeciwko Clyde w Pucharze Szkocji.

Polak popisał się ładną asystą (zobacz więcej informacji TUTAJ), ale więcej zamieszania zrobiła jego koszulka. Wygląda na to, że Szkoci nie nauczyli się dobrze pisać nazwiska Klimali. Zobaczcie:


Fot. YouTubeFot. YouTube
CZYTAJ TAKŻE Ireneusz Mamrot: Spodziewałem się, że Patryk Klimala odejdzie. Celtic Glasgow to spory krok w karierze

CZYTAJ TAKŻE Szkocja. Neil Lennon szczery do bólu ws. Patryka Klimali. "Nigdy nie widziałem go na żywo"

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Kibice wyrozumiali wobec korupcyjnych grzechów Cracovii. "Ukarać, ale nie zniszczyć"

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL