Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luigi Di Biagio Getty Images / Danilo Di Giovanni/Soccrates / Na zdjęciu: Luigi Di Biagio

Serie A. Thiago Cionek, Arkadiusz Reca i Bartosz Salamon mają nowego trenera. SPAL 2013 przejął Luigi Di Biagio

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Luigi Di Biagio został nowym trenerem SPAL 2013, którego zawodnikami są Thiago Cionek, Arkadiusz Reca i Bartosz Salamon. Dla 48-latka to pierwsza praca z drużyną klubową - dotąd opiekował się tylko reprezentacjami Włoch.

Luigi Di Biagio zastąpił na ławce trenerskiej SPAL 2013 Leonardo Sempliciego. Nad byłym już opiekunem zespołu Polaków czarne chmury zbierały się od dłuższego czasu, a o jego zwolnieniu zadecydowała niedzielna porażka z US Sassuolo (1:2) - trzecia z rzędu i ósma w ostatnich dziesięciu kolejkach.

Nowy szkoleniowiec SPAL 2013 to jeden z najlepszych defensywnych pomocników przełomu wieków. Jest 33-krotny reprezentantem Włoch, uczestnikiem MŚ 1998 i 2002 oraz Euro 2000, z którego ma pamiątkę w postaci srebrnego medalu. Najlepsze lata jako zawodnik spędził w Romie (1995-1999) i Interze Mediolan (1999-2003).

Karierę trenerską rozpoczął w 2011 roku. Najpierw opiekował się reprezentacją Włoch U-20, a w 2013 roku został selekcjonerem kadry U-21. Trzy razy wziął z nią udział w młodzieżowym Euro. W 2015 roku Italia nie wyszła z grupy, dwa lata później w Polsce zajęła drugie miejsce, a latem ubiegłego roku zawiodła przed własną publicznością, kończąc udział w turnieju już po fazie grupowej. 

ZOBACZ WIDEO: Miliony w błoto?! Szejkowie chyba nie wiedzieli, co robią

Po tym turnieju Di Biagio zrezygnował z prowadzenia włoskiej "młodzieżówki". Od lutego do maja 2018 roku nowy trener SPAL 2013 był tymczasowym selekcjonerem pierwszej reprezentacji Włoch. Nim następcą Giampiero Ventury został Roberto Mancini, Di Biagio poprowadził kadrę A w dwóch meczach towarzyskich.

Praca w SPAL 2013 jest jego pierwszą z drużyną klubową. Podjął się straceńczej misji, bo po 23 kolejkach drużyna Thiago Cionka, Arkadiusza Recy i Bartosza Salamona zamyka tabelę Serie A, a do pierwszej bezpiecznej lokaty traci siedem punktów.

Czytaj również -> Strzelanina w sparingu Radomiaka z Atalantą Bergamo
Czytaj również -> Dawid Kownacki nie zagra na Euro 2020 
Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy Luigi Di Biagio utrzyma SPAL 2013 w Serie A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL