Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Juergen KlinsmannGetty Images / Lars Baron/Bongarts / Na zdjęciu: Juergen Klinsmann

Bundesliga. Juergen Klinsmann zrezygnował z prowadzenia Herthy Berlin! Krzysztof Piątek bez trenera

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Szok! Juergen Klinsmann nie jest już trenerem Herthy Berlin! Niemiec zrezygnował z prowadzenia zespołu po 10 tygodniach. Zawodnikiem niemieckiego klubu jest Krzysztof Piątek.

O swojej decyzji Juergen Klinsmann poinformował we wtorek na Facebooku. W długim oświadczeniu napisał, że jako trener potrzebuje zaufania wszystkich, którzy są zaangażowani w realizowanie zadań, a do tej pory tak się nie stało. A skoro tak, to nie jest w pełni pokazać swojego trenerskiego potencjału i nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za drużynę i wyniki. 

Rezygnuje więc z posady trenera drużyny i wraca do pracy w zarządzie Herthy Berlin. Czyli tam, gdzie rozpoczął swoją przygodę ze stołecznym klubem. Szkoleniowcem został w listopadzie ubiegłego roku. Gdy przyjmował zespół, ten był na miejscu spadkowym z Bundesligi. Teraz Hertha ma 6 punktów przewagi nad strefą spadkową. 

- Byliśmy na dobrej drodze do wyjścia z kryzysu. Dzięki wsparciu ludzi, pomimo trudnego terminarza, mamy sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Jestem przekonany, że Hertha osiągnie cel i się utrzyma - napisał. 

Klinsmann był główną twarzą projektu "nowej Herthy". Klub wsparty milionami biznesmena Larsa Windhorsta ma wielkie plany, chce zbudować silną drużynę, która wróci do europejskich pucharów. Atak drużyny miał powstać w oparciu o Krzysztofa Piątka, to Klinsmann namówił Polaka na transfer do Berlina. 

 - Mieliśmy ciarki, gdy do nas przemawiał - zdradził nam agent polskiego napastnika Tomasz Magdziarz. 

Hertha na razie zajmuje w lidze 14. lokatę, w niedzielę marnym stylu przegrała u siebie z FSV Mainz 1:3. W ubiegłym tygodniu odpadła z Pucharu Niemiec po porażce z Schalke 2:3. W tamtym spotkaniu Piątek strzelił pierwszego gola w nowych barwach. 

Nowy trener Herthy na razie nie jest znany. 

ZOBACZ WIDEO: Miliony w błoto?! Szejkowie chyba nie wiedzieli, co robią

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL