Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arkadiusz Milik Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Serie A. Arkadiusz Milik ukarany finansowo, decyzja budzi kontrowersje

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Arkadiusz Milik musi zapłacić 2 tysiące euro za próbę wymuszenia rzutu karnego w ostatnim meczu ligowym Napoli z Lecce, choć na powtórkach widać, jak rywal podstawia mu nogę.

Reprezentant Polski zdobył w tym spotkaniu bramkę, ale Napoli przegrało 2:3. Gdy zespół Milika tracił do Lecce jednego gola i gonił wynik, nasz piłkarz upadł w polu karnym. Powtórki pokazały, że jeden z rywali podstawił mu nogę w momencie, gdy Milik go mijał. Nasz piłkarz upadł być może zbyt teatralnie, ale wydaje się, że był zatrzymywany nieprzepisowo. Trudno jednoznacznie ocenić tę sytuację, sędzia uznał jednak, że Polak symulował i pokazał mu żółtą kartkę. 

Polskiego napastnika ukarał dodatkowo Włoski Związek Piłki Nożnej - Milik będzie musiał zapłacić 2 tysiące euro. Taką samą karę nasz piłkarz otrzymał w poprzednim sezonie, również za próbę wymuszenia rzutu karnego. Od pewnego czasu włoska federacja wyciąga konsekwencje indywidualne wobec zawodników, ponieważ chce ich oduczyć symulowania fauli. 

Milik jest najskuteczniejszym strzelcem Napoli w tym sezonie. Ma 9 goli w 14 meczach w Serie A oraz trzy bramki w trzech występach Ligi Mistrzów. SSC Napoli jest dopiero jedenaste w tabeli ligi włoskiej. W 1/8 Champions League zagra z Barceloną (mecze 25 lutego i 18 marca).

Bundesliga. Krzysztof Piątek w ciągłym chaosie. Stracił już siódmego trenera!

Czesław Michniewicz broni Kamila Grabarę. "Rozwija się"

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Krzysztof Piątek może mieć problemy przez swoją cieszynkę?!Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy Arkadiusz Milik strzeli więcej niż 20 goli w tym sezonie Serie A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL