Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PolicjaGetty Images / Alex Grimm / Staff / Policja

Bójka 50 pseudokibiców przed galerią handlową w Rzeszowie. Kibole zapowiadają kolejne starcia

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Na parkingu przed jednym z centrów handlowych Rzeszowa doszło do konfrontacji pomiędzy zwaśnionym grupami fanatyków Stali i Resovii. "Dogrywka" ma odbyć się przy okazji sobotniej gali MMA.

- Wczoraj (we wtorek, 11 lutego) po godzinie 20 w rejonie galerii handlowej Millenium Hall doszło do zbiegowiska i bójki, najprawdopodobniej pomiędzy pseudokibicami klubów Resovia i Stal Rzeszów. (...) W zdarzeniu uczestniczyło około 40-50 pseudokibiców. Całe zajście trwało około 2 do 3 minut - poinformował w rozmowie z portalem tvn24.pl nadkomisarz Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Do starć pomiędzy kibolami obu rzeszowskich klubów doszło ok. godz. 20. Na parkingu przed centrum handlowym, pomiędzy stojącymi tam samochodami klientów, doszło do bijatyki na pięści, w której brali udział zamaskowani mężczyźni.

Jak przekazał nadkomisarz Szeląg, żaden z uczestników zajścia nie trafił jednak do aresztu. Pojawienie się na miejscu policjantów przerwało bowiem bójkę, a na policję nie zgłosiły się osoby poszkodowane. Śledczy badają teraz okoliczności tej bulwersującej sprawy.

Według informacji tvn24.pl, to efekt porachunków między fanatycznymi zwolennikami obu drużyn. Kilka dni temu na terenie Millenium Hall, który jest "kontrolowany" przez sympatyków Stali, znieważono jednego z liderów kibiców Resovii. We wtorek bojówkarze Resovii zamierzali się zemścić, ale ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwnika.

"Z naszych informacji wynika, że rzeszowscy kibole zapowiadają kolejne bójki w trakcie albo po sobotniej gali MMA, która ma odbyć się w rzeszowskiej hali ROSIR. To z kolei teren opanowany przez kiboli Resovii" - czytamy na portalu TVN24.

ZOBACZ:
F1: wpadli złodzieje, którzy obrabowali dom Tamary Ecclestone. Biżuterii za 60 mln euro jeszcze nie odnaleziono >>
Piłka nożna. Sędzia poczuł się jak Zinedine Zidane. Uderzył piłkarza i wysłał go do szpitala >>

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Kibice wyrozumiali wobec korupcyjnych grzechów Cracovii. "Ukarać, ale nie zniszczyć"

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL