Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Pep GuardiolaGetty Images / Warren Little / Na zdjęciu: Pep Guardiola

Manchester City wyrzucony z Ligi Mistrzów. Pep Guardiola i szejkowie odejdą?

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Kara nałożona przez UEFA na Manchester City może mieć poważne konsekwencje dla Manchesteru City. Już zaczynają krążyć plotki, że Pep Guardiola odejdzie, a Mansour bin Zayed Al Nahyan sprzeda klub.

W piątek wieczorem światowe media obiegła sensacyjna informacja. UEFA zawiesiła Manchester City na dwa sezony, co oznacza, że brytyjski gigant nie będzie mógł grać w europejskich pucharach. To konsekwencja naruszenia przepisów w latach 2012-2016.

Władze "The Citizens" są zszokowane i nie zgadzają się z bardzo surową karą. Tymczasem już zaczęły krążyć plotki na temat przyszłości mistrza Anglii. Rozważane są różne scenariusze w tym te najpoważniejsze.

Sam Lee, który jest reporterem "The Athletic's", zajmującym się Manchesterem City, przyznaje, że możliwe jest odejście Pepa Guardioli po sezonie.

- To brzmi bardzo wiarygodnie, że odejdzie. Z drugiej jednak strony wielokrotnie mówił, że jest lojalny. Nie jestem pewien, czy się wycofa z klubu. To możliwe i nie byłbym zaskoczony takim rozwiązaniem, ale nie sądzę, by to zrobił - mówi Lee w rozmowie z BBC.

Odejście hiszpańskiego trenera jeszcze nie byłoby tragedią, bo klub pewnie szybko znalazłby kogoś na jego miejsce. Problem w tym, że może też zmienić się właściciel.

"Jeżeli ta decyzja zostanie podtrzymana, nie zdziwiłoby mnie, gdyby właściciel Mansour bin Zayed Al Nahyan sprzedał klub" - komentuje na Twitterze Rodney Marsh z radia SiriusXM FC.

Manchester City z pewnością będzie się odwoływać od decyzji UEFA. Dlatego na razie nie będą czynione żadne nerwowe ruchy.

Premier League. "Rozczarowani, ale nie zaskoczeni". Manchester City odpowiada na karę UEFA >>

Premier League. Jose Mourinho broni Dele Alliego. "Od razu tego pożałował" >>

ZOBACZ WIDEO: Miliony w błoto?! Szejkowie chyba nie wiedzieli, co robią

Czy Manchester City się rozpadnie z powodu kary od UEFA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL