Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kevin De Bruyne (z lewej) i Marvelous Nakamba (z prawej) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Kevin De Bruyne (z lewej) i Marvelous Nakamba (z prawej)

Premier League. Manchester City może zostać ukarany przez ligę

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Wiele wskazuje na to, że Manchester City zostanie też ukarany odjęciem punktów w Premier League. Relegacja do niższej ligi jest jednak mało prawdopodobna.

Manchester City może mieć odjęte punkty w Premier League za "poważne naruszenia zasad finansowych UEFA". Jeżeli zostanie to podtrzymane, to liga też będzie mogła ukarać za to klub.

"Independent" informuje, że UEFA zmusi Premier League do działania ze względu na licencję, która dotyczy przepisów finansowych Fair Play UEFA. Każdy klub musi podać prawdziwe informacje, żeby uzyskać licencję w Premier League, a informacje muszą być zgodne z tymi dostarczonymi do UEFA.

W związku z tym wysoce prawdopodobne jest odliczenie punktów. Manchester City ma zamiar odwołać się od decyzji UEFA do Sądu Arbitrażowego. Teoretycznie może dojść do uchylenia zakazu gry w Lidze Mistrzów, ale angielskie media nie sądzą, żeby do tego doszło.

Co prawda relegacja Manchesterowi City raczej nie grozi, ostatnio zmieniły się zasady i kluby w takich sytuacjach musiałyby zaczynać start od udziału w League 2.

Manchester City został zdyskwalifikowany na dwa sezony za nieuczciwe postępowanie finansowe z lat 2012-2016. Dodatkowo musi zapłacić 30 mln euro kary. Chodzi między innymi o zawyżanie umów sponsorskich, a także brak współpracy przy wyjaśnianiu wcześniejszych niejasności.

Czytaj też:
-> Liga Mistrzów. Kara dla Manchesteru City. Może stracić nawet 200 mln euro
-> Liga Mistrzów. Kara dla Manchesteru City. Javier Tebas: Lepiej późno niż wcale

ZOBACZ WIDEO: Miliony w błoto?! Szejkowie chyba nie wiedzieli, co robią

Czy Manchester City powinien zostać relegowany z Premier League?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL