Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz BidaNewspix / Maciej Gilewski / Na zdjęciu: Bartosz Bida

PKO Ekstraklasa. Iwajło Petew musi znaleźć "młodzieżowca" godnego zaufania

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Kontuzja Bartosza Bidy postawiła trudne zadanie przed trenerem Jagiellonii Białystok. Musi wybrać nowego "młodzieżowca" do podstawowego składu, a nikt z dostępnych nie ma dużego doświadczenia na boiskach PKO Ekstraklasy.

Około 2 tygodnie przerwy czeka Bartosza Bidę z powodu kontuzji, której nabawił się w wyjazdowym meczu Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków (0:3). To spory kłopot dla trenera Iwajło Petewa, który na tym "młodzieżowcu" chciał oprzeć grę swojej drużyny w rundzie wiosennej. - Jego uraz jest dla nas problemem, ale to przecież także szansa dla kogoś innego. Mamy wielu utalentowanych piłkarzy - skomentował na niedawnej konferencji prasowej.

Czytaj także: Petew zdradził, kto zdecydował o ostatnich transferach Jagiellonii

Bułgar ma twardy orzech do zgryzienia przed starciem z Koroną Kielce (niedziela, 16 lutego o godz. 12:30). Przepisy PKO Ekstraklasy nakazują grę co najmniej jednego zawodnika urodzonego w 1998 roku lub później, ale poza 18-latkiem w kadrze Jagi brak innych ogranych w tym sezonie, którzy spełniają ten wymóg.

Doświadczenie "młodzieżowców" Jagiellonii w PKO Ekstraklasie:

ZawodnikPozycjaW kadrzeMecze/goleMinuty
Hubert GostomskiBramkarz00/00
Wojciech BłyszkoObrońca70/00
Bartłomiej WdowikObrońca10/00
Przemysław MystkowskiPomocnik7339/1870
Mikołaj NawrockiPomocnik91/01
Karol StruskiPomocnik60/00
Bartosz BidaNapastnik1917/31117
Aleksander StawiarzNapastnik11/012
Krzysztof ToporkiewiczNapastnik42/09


Jesienią Ireneusz Mamrot i jego tymczasowy następca Rafał Grzyb korzystali praktycznie tylko z Bidy i Patryka Klimali (w przerwie zimowej odszedł do Celtiku Glasgow - przyp. red.). Kilku innych zawodników dostało epizodyczne szanse (w tym Mikołaj Wasilewski, którego niedawno wypożyczono do Wigier Suwałki - przyp. red.), co nie napawało optymizmem przed wiosną. Petew zdawał sobie z tego sprawę, więc zabrał kilku młodych piłkarzy na obóz treningowy w tureckim Belek. Podczas sparingów nie mieli oni jednak wielu okazji na wykazanie się i ogranie, przez co obecnie nadal wejście każdego z nich jest wielką niewiadomą.

Trudno prognozować kto z "młodzieżowców" zastąpi Bidę w podstawowym składzie Jagiellonii w najbliższym czasie. Największe szanse na to daje się Bartłomiejowi Wdowikowi (lewy obrońca, w meczu z Wisłą słabo wypadł Bodvar Bodvarsson), Przemysławowi Mystkowskiemu (ofensywny pomocnik, ma największe doświadczenie) lub Aleksandrowi Stawiarzowi (napastnik, wszedł na boisko w Krakowie), którego zresztą ostatnio pochwalił Petew. - Ma potencjał, zrobił dobrą pracę w Turcji i nieźle się prezentował, dlatego też otrzymał szansę występu - zaznaczył.

Ostateczna decyzja szkoleniowca Jagi będzie najprawdopodobniej zależeć od taktyki i założeń, jakie będzie przyjmować na najbliższe spotkania.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: miało być efektownie, wyszedł fatalny kiks z rzutu karnego

Na kogo powinien postawić Iwajło Petew?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL