Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość piłkarzy Manchesteru CityGetty Images / Na zdjęciu: radość piłkarzy Manchesteru City

Liga Mistrzów. Manchester City może mieć kolejne problemy. Naruszone umowy zawodników

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Wykluczenie z europejskich pucharów na dwa lata może nie być końcem problemów dla Manchesteru City. Zdaniem prawnika sportowego piłkarze mogą domagać się zwolnienia na wolny transfer.

Jeden z najlepszych na świecie prawników zajmujących się sportem - John Mehrzad przeprowadził analizę, co może wydarzyć się z Manchesterem City po wykluczeniu zespołu z europejskich pucharów na dwa sezony.

Jego zdaniem poczynania klubu można zaklasyfikować jako "naruszenie zaufania". W rezultacie, jak pisze portal calciomercato.com, zawodnicy i sztab szkoleniowy mogą argumentować, że ich umowy zostały naruszone. To z kolei może doprowadzić do rozwiązania ich kontraktów. Wówczas wszyscy byliby dostępni jako wolni agenci.

Mehrzad uważa ponadto, że gracze mogą użyć argumentu, iż przez dyskwalifikację klubu nie mogą brać udziału w Lidze Mistrzów. Zawodowi piłkarze - pisze prawnik - chcą grać na najwyższym poziomie.

ZOBACZ WIDEO: Miliony w błoto?! Szejkowie chyba nie wiedzieli, co robią

Brytyjskie prawo pracy również mogłoby się przychylić do argumentów piłkarzy Manchesteru City, ponieważ to z winy klubu znaleźliby się poza LM i nie mogliby osiągnąć związanych z tym premii finansowych.

Może także dojść do renegocjacji ich kontraktów z klubem. Manchester City możliwości ma jednak niewiele. Póki co klub ma dziesięć dni na wniesienie odwołania do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie.

Czytaj także:
Nie żyje Harry Gregg. Był legendą Manchesteru United
Transfery. Wielka oferta Juventusu za Paula Pogbę. Może paść rekord klubu

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL