Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Thomas MuellerGetty Images / M. Donato/FC Bayern / Na zdjęciu: Thomas Mueller

IO Tokio 2020. Stefan Kuntz: Thomas Mueller powinien jechać na igrzyska olimpijskie

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Selekcjoner olimpijskiej reprezentacji Niemiec, Stefan Kuntz, widzi Thomasa Muellera w kadrze na turniej w Tokio. - Przeanalizujemy sytuację na przełomie kwietnia i maja - zapowiada niemiecki trener.

Zawodnik Bayernu MonachiumThomas Mueller jest poważnym kandydatem do występu na igrzyskach olimpijskich w Tokio (w dniach 24 lipca - 9 sierpnia). Selekcjoner reprezentacji Niemiec U-21, Stefan Kuntz, zdradził mediom, że rozmawiał już na ten temat z doświadczonym piłkarzem.

Na igrzyskach olimpijskich wystąpią piłkarze do 21. roku życia, ale w każdym zespole może być też trzech starszych zawodników. W orbicie zainteresowania Kuntza - oprócz 30-letniego Muellera - są m.in. Maximilian Arnold, Davie Selke, Kevin Volland czy Maximilian Eggestein.

- Thomas powinien jechać na IO. Rozmawiałem z nim o tym, a także z innymi doświadczonymi graczami. Wszyscy podkreślili, że z ostateczną decyzją trzeba jednak poczekać do maja. Wtedy będzie wiadomo, ile rozegrali meczów i czy turniej olimpijski pasuje do ich planów. Zgodziłem się na to, że przeanalizujemy sytuację na przełomie kwietnia i maja - powiedział Kuntz, cytowany przez sport1.de.

Mueller wcześniej zgłosił już chęć uczestnictwa w igrzyskach olimpijskich. 100-krotny reprezentant Niemiec w marcu ubiegłego roku dowiedział się, że selekcjoner Joachim Loew nie widzi dla niego miejsca w procesie przebudowy zespołu narodowego i jego udział w Euro 2020 (12 czerwca - 12 lipca) jest mało prawdopodobny.

Zobacz:
Robert Lewandowski i Thomas Mueller. Duet doskonały

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL