Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze GKS-u BełchatówNewspix / PAWEL PIOTROWSKI/ 400mm.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Bełchatów

Fortuna I liga: strajk w GKS-ie Bełchatów wstrzymany. Klub dostał czas na spłatę zaległości

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Piłkarze zgodzili się poczekać do 10 marca na spłatę wszystkich zaległości za poprzedni rok. Na razie wszystko wróciło do normalności, ale nie wiadomo na jak długo.

GKS Bełchatów przed tym sezonem świętował awans do Fortuny I ligi. Wydawało się, że klub, który jeszcze niedawno grał w Ekstraklasie, powoli staje na nogi. W lutym jednak okazało się, że bełchatowianie mają duże problemy finansowe.

Piłkarze najpierw postraszyli strajkiem, a potem słowa zamienili w czyny. W środę 19 lutego zawodnicy nie wyszli na trening, domagając się wypłaty zaległych pieniędzy. "Super Express" informuje, że ostatnie wynagrodzenia otrzymali... w sierpniu.

Władze GKS-u musiały szybko przejść do działania, by drużyna nie rozpadła się tuż przed startem rundy wiosennej. Na razie się udało, bo zawodnicy dali ostatnią szansę i na uregulowanie zaległości poczekają do 10 marca.

Klub ma teraz niespełna trzy tygodnie, by znaleźć pieniądze. Łatwo nie będzie, więc nie można wykluczyć, że problem powróci. Bełchatowianie zajmują 13. miejsce w I lidze, a 29 lutego rozegrają mecz ligowy z GKS 1962 Jastrzębie.

Czytaj także:
Wypadek autokaru wiozącego piłkarzy Stali Mielec
Biliński, Loska, Domański. Ciekawe transfery pierwszej części okienka

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Czy GKS Bełchatów utrzyma się w I lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL