Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Marciniak wśród kibiców ArkiNewspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Adam Marciniak wśród kibiców Arki

PKO Ekstraklasa. Komisja Odwoławcza zdecydowała. Arka Gdynia z zawieszoną karą

Marcin Borciuch
Marcin Borciuch
Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN postanowiła zawiesić karę nałożoną przez Komisję Ligi na Arkę Gdynia. To oznacza, że klub nie musi natychmiastowo wprowadzać zakazu stadionowego dla kibiców, którzy byli na trybunie "Górka" podczas meczu z Cracovią.

12 lutego Komisja Ligi zdecydowała się nałożyć karę na Arkę Gdynia. Klub z Trójmiasta miał wprowadzić zakaz stadionowy na najbliższy domowy mecz dla wszystkich kibiców, którzy pojawili się na trybunie "Górka" podczas spotkania z Cracovią.

"Na tej trybunie dopuszczano się zachowań polegających na szczególnie wulgarnym obrażaniu właściciela klubu. Ponadto w trakcie meczu wywieszony został transparent z obraźliwymi treściami w stosunku do właściciela i pracownika klubu" - czytamy w komunikacie Komisji Ligi.

Arka zdecydowała się odwołać od kary. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN (NKO) przychyliła się do wniosku klubu. Tym samym kara została zawieszona.

To już drugi przypadek w ostatnich dniach, kiedy NKO pozytywnie rozpatruje odwołanie polskiego klubu. Wcześniej zawiesili karę nałożoną na Legię Warszawa po meczu z ŁKS-em Łódź.

ZOBACZ TEŻ: Arka testuje Olszewskiego

ZOBACZ TEŻ: Zawada w Arce

ZOBACZ WIDEO: Rzeźniczak przesadził z tweetem o Lechu Poznań. "Przeprosiłem, bo ten wpis był nie na miejscu. Czasem trzeba ugryźć się w język"

Czy decyzja NKO jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL