Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Manchesteru City wyrazili swoje niezadowolenie wobec decyzji UEFATwitter / Footballogue / Na zdjęciu: kibice Manchesteru City wyrazili swoje niezadowolenie wobec decyzji UEFA

Premier League. Wymowny transparent kibiców Manchesteru City do UEFA

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
"UEFA mafia" - taki transparent pojawił się na trybunach podczas meczu Manchesteru City z West Ham (2:0). To komentarz kibiców w sprawie ostatnich wydarzeń wokół klubu.

Manchester City został zdyskwalifikowany z europejskich pucharów na dwa sezony za nieuczciwe postępowanie finansowe z lat 2012-2016. Dodatkowo musi zapłacić 30 mln euro kary. Chodzi między innymi o zawyżanie umów sponsorskich, a także brak współpracy przy wyjaśnianiu wcześniejszych niejasności.

Klub odwołuje się od decyzji UEFA do Sądu Arbitrażowego. Teoretycznie może dojść do uchylenia zakazu gry w Lidze Mistrzów, ale angielskie media nie sądzą, żeby do tego doszło.

Od piątkowej decyzji UEFA dopiero w środę piłkarze Manchesteru City wyszli na boisko w ligowym starciu przeciwko West Ham. Fani nie przeszli wobec całej sytuacji obojętnie i na trybunach pojawił się wymowny transparent. Białymi literami na czarnym tle napisano "UEFA mafia". 

ZOBACZ WIDEO #dziejesiesporcie: przewrotka sprzed linii pola karnego. Co za strzał!

Ponadto w trakcie spotkania kibice gospodarzy skandowali: "Do zobaczenia w sądzie, wyp*** UEFA, do zobaczenia w sądzie".

Ferran Soriano, szef Manchesteru City, zaprzeczył oskarżeniom złamania zasad dotyczących przepisów finansowych Fair Play. - Te zarzuty są nieprawdziwe. Jesteśmy rentowni, nie mamy długów. Nasze konta były wielokrotnie sprawdzane przez audytorów, regulatorów i inwestorów, wszystko było ok - mówił w nagraniu, które pojawiło się na stronie klubowej.

- Dostarczyliśmy długą listę dokumentów, które naszym zdaniem są niepodważalnymi dowodami na to, że oskarżenia nie są prawdziwe - dodał.

Czytaj też:
-> Premier League. Manchester City pod ostrzałem. UEFA rozważa kolejne dochodzenie
-> Premier League. Manchester City może zostać ukarany przez ligę

Czy Manchester City powinien zostać relegowany z Premier League?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL