Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu (w środku) Marek KoźmińskiNewspix / Fokusmedia/Michał Stawowiak / Na zdjęciu (w środku) Marek Koźmiński

Marek Koźmiński o największym problemie polskiej piłki. Sprawdź, co chce zmienić kandydat na prezesa PZPN

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Marek Koźmiński zapowiedział start w tegorocznych wyborach na stanowisko prezesa PZPN. - Polska liga nie jest trzydziestą w Europie - przekonuje były reprezentant Polski.

Zgodnie z przepisami Zbigniew Boniek nie może kandydować na kolejną kadencję prezesa PZPN. Jego następcą może jednak zostać aktualny wiceprezes ds. szkoleniowych w związku - Marek Koźmiński. W środę 45-krotny reprezentant Polski potwierdził informację o starcie w październikowych wyborach.

49-latek zamierza kontynuować linię, którą wyznaczył Boniek. - To, co zostało zrobione do tej pory, uważam za słuszne i dobre. Programy, które działają, będą troszeczkę poprawione, ale te siedem lat z prezesem Bońkiem są latami dobrze spędzonymi i przepracowanymi - mówił w rozmowie z "Polskie Radio 24".

Koźmiński, podobnie jak Boniek, jest przychylny powiększeniu PKO Ekstraklasy. - Z racji terytorialności, obiektów, zapotrzebowania na polską piłkę, 18-zespołowa Ekstraklasa byłaby korzystna - przekonuje były zawodnik Górnika Zabrze, Udinese Calcio czy Brescii.

Wiceprezes PZPN chciałby również postawić na szkolenie trenerów i dalszy rozwój piłki kobiecej. A jaki jest według niego główny problem polskiej piłki? - Wyniki na arenie międzynarodowej. Suche fakty bardzo źle wyglądają, ale nie odzwierciedlają rzeczywistości, bo polska liga nie jest 30. w Europie - przekonuje.

Koźmiński powiedział też, że chce, aby prezes Boniek pozostał aktywnie działającą osobą w strukturach PZPN.

Czytaj też:
-> PKO Ekstraklasa. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. reformy ligi. "PZPN tego nie chce"
-> Serie A. Zbigniew Boniek otwarty na pracę w AS Roma. "Mój telefon jest zawsze włączony"

ZOBACZ WIDEO: Rzeźniczak przesadził z tweetem o Lechu Poznań. "Przeprosiłem, bo ten wpis był nie na miejscu. Czasem trzeba ugryźć się w język"

Czy Marek Koźmiński powinien zostać nowym prezesem PZPN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Alf Frank Zgłoś
  " artykuł"? z d..y! "Sprawdź, co chce zmienić kandydat na prezesa PZPN" i nic konkretnego w tym temacie! pseudoredaktorzyna kubiak - wróć do szkoły pusta gimbo;P
  • 14MP 19PP Zgłoś
   Przecież to pachołek Bońka. Nic się nie zmieni, bo rudy dalej będzie sterował związkiem, tyle że nieoficjalnie, bo inaczej nie może. Casus Miedwiediewa. Najgorsze jest to, że nie ma
   Czytaj całość
   alternatywy.
   • Jarpen Zgłoś
    Słyszymy to samo od lat Panie Kożmiński. Chyba ten Pan żyje w równoległej rzeczywistości. Skoro twierdzi że jest dobrze to dlaczego jest tak żle!

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL