Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Murawa na PGE Narodowym w Warszawie podczas wtorkowego meczu Polski ze SłoweniąNewspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / NEWSPIX.PL / Murawa na PGE Narodowym w Warszawie podczas wtorkowego meczu Polski ze Słowenią

PGE Narodowy. Przetarg na murawę na tegoroczne mecze został unieważniony

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Przetarg na wykonawcę murawy na stadionie PGE Narodowym został unieważniony. Czynnikiem decydującym była zbyt wysoka cena w stosunku do oczekiwań władz stadionu.

Według naszych informacji władze PGE Narodowego w Warszawie zdecydowały, że koszta położenia murawy na mecze finału Pucharu Polski (2 maja) i mecz towarzyszki z Rosją (2 czerwca) są zbyt wysokie. Przypomnijmy, że operator stadionu, spółka PL2012, była gotowa przeznaczyć na położenie murawy 1,1 mln złotych, a najniższa z trzech ofert, złożona przez firmę Dropservice z Warszawy, wyniosła 1 678 320 złotych brutto.

Jak powiedzieli nam członkowie komisji przetargowej, "przy tak zaostrzonych wymogach jedynym kryterium przy wyborze była cena". Już wcześniej rozmawialiśmy z wieloma wykonawcami, którzy wyceniali usługę na 1,5-2 mln złotych. Większość specjalistów podkreślało, że nie da się spełnić wymogów PGE Narodowego i jednocześnie opłacić kosztów. Jak mówił nam przedstawiciel jednej z dużych firm zajmujących się instalacją muraw: "w tej cenie jest to praca charytatywna".

Afera związana z murawą na Stadionie Narodowym wybuchła podczas meczu ze Słowenią w listopadzie. Już wcześniej reprezentanci skarżyli się na fatalny stan murawy, ale ich głosy nie były brane na poważnie. Dopiero w listopadzie ludzie zobaczyli piłkarzy ślizgających się po powierzchni, na którą wysypano ogromne ilości piasku.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić co było przyczyną takiej sytuacji, natomiast specjaliści z branży oceniali, że prawdopodobnie chodziło o gliniaste podłoże oraz zwartość i gęstość trawy. Rzecznik PGE Narodowego poinformowała nas, że "nowy przetarg zostanie rozpisany niezwłocznie".

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: miało być efektownie, wyszedł fatalny kiks z rzutu karnego

Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy podczas EURO 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL