Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jose Kante walczy o piłkęPAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Jose Kante walczy o piłkę

PKO Ekstraklasa. Oficjalnie: 18 drużyn w rozgrywkach od sezonu 2021/2022!

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Epokowa zmiana w PKO Ekstraklasie ogłoszona już oficjalnie! Od sezonu 2021/2022 w rozgrywkach będzie brało udział 18 zespołów.

Decyzja zapadła w piątek podczas posiedzenia zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, który podjął uchwałę w tej sprawie jednogłośnie.

Wcześniej nowy format rozgrywek zaproponowały kluby, a konkrety zostały przekazane futbolowej centrali na spotkaniu, które odbyło się w czwartek.

Według nowego regulaminu nie będzie już podziału na grupę spadkową i mistrzowską. W całym sezonie odbędą się 34 kolejki, a rywalizacja toczyć się będzie systemem, w którym każdy zespół rozegra z każdym po dwa spotkania (jedno u siebie i jedno na wyjeździe). To format, który obowiązuje m. in. w Bundeslidze.

Po raz ostatni 18 drużyn występowało w ekstraklasie w edycji 1997/1998. Później rozgrywki nigdy nie liczyły więcej niż 16 ekip. W sezonach 2003/2004 i 2004/2005 w elicie grało tylko 14 klubów.

- Jestem za ligą 18-drużynową. Sam kiedyś grałem w takim systemie w Polsce. Podobnie jest w ligach zachodnich, gdzie też mamy po 18 drużyn, a w niektórych nawet 20 - mówił w piątek trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw.

->Transfery. Artur Marciniak po latach wrócił do Lecha Poznań. Zagra w rezerwach

->Erling Haaland przebił pierwsze osiągnięcia Roberta Lewandowskiego

ZOBACZ WIDEO: Rzeźniczak przesadził z tweetem o Lechu Poznań. "Przeprosiłem, bo ten wpis był nie na miejscu. Czasem trzeba ugryźć się w język"

Czy decyzja o rozszerzeniu ligi do 18 drużyn jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (25):

 • krogi kielecki wstyd Zgłoś
  Moja kroczona z kielcuff, sie utrzyma więc decyzja jest bardzo mądra, bez względu jak jest głupia, kroczona to ekstraklasa !!!!
  • Kumi Zgłoś
   Ekstraklasa powinna zostać rozszerzona do 90 drużyn, przecież nikt, szczególnie na Zachodzie, nie widzi żadnej różnicy między poziomem gry mistrza Polski, a poziomem gry mistrza
   Czytaj całość
   okręgówki w regionie np. pucko-wejherowskim...
   • Cheers Zgłoś
    Jedyna reforma, która mogłaby spowodować zwiększenie frekwencji na stadionach, przy obecnym poziomie piłki ligowej w Polsce, to obniżka biletów o jakieś 75%. Jeżeli w naszej piłce
    Czytaj całość
    będzie ciągle obowiązywało, powtarzane jak mantra przez miernych trenerów i im podobnych piłkarzy, motto : "nie liczy się styl, liczą się punkty", to zostaniemy w tym mule już chyba na zawsze. I żadne reformy ligowego systemu tego nie zmienią.
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

    ×
     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL