Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnik Wisły Płock Cillian Sheridan (z lewej) i Jakub Tosik (z prawej) z KGHM Zagłębia LubinPAP / Piotr Augustyniak / Na zdjęciu: zawodnik Wisły Płock Cillian Sheridan (z lewej) i Jakub Tosik (z prawej) z KGHM Zagłębia Lubin

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin. Brak zabitych, dwoje rannych. Remis, który nikogo nie zadowala

Krzysztof Sędzicki
To miał być mecz na przełamanie dla obu ekip. Skończyło się jednak na bramkowym remisie, który nikogo nie cieszy. Wisła Płock zremisowała u siebie z KGHM Zagłębiem Lubin 1:1 w 23. kolejce PKO Ekstraklasy.

Jedni i drudzy szukali w niedzielne wczesne popołudnie pierwszego wiosennego zwycięstwa. Miedziowi zanotowali dwie porażki - z Piastem Gliwice i Wisłą Kraków. Płocczanie z kolei pechowo przegrali u siebie z Pogonią Szczecin 2:3 (choć prowadzili do 70. minuty 2:0), a tydzień temu bezbramkowo zremisowali w Łodzi z ŁKS-em.

- Czujemy niedosyt, szczególnie po tym pierwszym meczu z Pogonią Szczecin. Prowadząc 2:0 nie możemy dopuścić do sytuacji, że przeciwnik strzela nam trzy bramki, ostatecznie wywożąc też komplet punktów z Płocka. Patrząc na remisowy rezultat z Łódzkim Klubem Sportowym uważam, że tych punktów powinniśmy mieć cztery, niestety mamy tylko jeden - opowiadał Damian Rasak w wywiadzie dla oficjalnej strony Nafciarzy.

Trener Radosław Sobolewski do kadry meczowej na to spotkanie nie powołał Jakuba Rzeźniczaka. Ponadto, za kartki pauzowali Grzegorz Kuświk i Mateusz Szwoch. W jedenastce znalazło się miejsce dla nowo pozyskanego Norwega, Torgila Gjertsena. W ekipie z Lubina najważniejsza zmiana nastąpiła w bramce. Konrada Forenca zastąpił powracający po kontuzji Dominik Hładun.

Od początku golkiper KGHM Zagłębia miał sporo pracy, bo gospodarze za wszelką cenę szukali stałych fragmentów już od pierwszych minut. W pierwszym kwadransie świetnie wybronił strzał Dominika Furmana z rzutu wolnego. Poza tym, zachował czujność przy dwóch pozostałych niezłych szansach Rasaka czy Sheridana.

Po upływie 20 minut częściej z piłką pod polem karnym rywali znajdowali się lubinianie, a Wisła próbowała kontrować. Często dośrodkowań z lewej strony próbował Sasa Balić. Najczęściej szukał Patryka Szysza, ale z różnym skutkiem. Najbliżej ekipa trenera Seveli była w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gdy napastnik Zagłębia strzelił lekko, ale tuż pod poprzeczkę. Świetnie wybił piłkę Thomas Daehne.

Piłkarze z Lubina, gdy zobaczyli, że w Płocku można powalczyć o coś więcej niż remis, postanowili ruszyć jeszcze odważniej w drugiej połowie. W dużej mierze kończyło się to tylko na sporej liczbie rzutów rożnych, ale i tak byli bliżej zdobycia gola otwierającego niż przeciwnicy. Dość powiedzieć, że piłkarze z Płocka w pierwszej połowie wymienili ledwo ponad sto podań. To nieco powyżej dwóch na minutę.

Gdy wydawało się, że napór lubinian z pierwszego kwadransa ustał, nadeszła 70. minuta. W pole karne z piłką wbiegł Zivec, którego strzał zablokowany został tak, że futbolówkę otrzymał Alan Czerwiński. Prawy obrońca Zagłębia świetnie zagrał do wbiegającego Damjana Bohara, a ten trafił do siatki.

Lubinianie z prowadzenia cieszyli się jednak niecałe 5 minut, bo wtedy z lewej strony znakomitą wrzutką popisał się Giorgi Merebaszwili, a głową zamknął ją Gjertsen, który golem przywitał się z nielicznie zgromadzoną publicznością w Płocku. Na trybunach zasiadło bowiem niewiele ponad 2 100 widzów.

Wisła zwycięstwa musi więc poszukać za tydzień w Krakowie ze swoim "imiennikiem", a KGHM Zagłębie podejmie Śląska Wrocław.

Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
0:1 - Damjan Bohar 70'
1:1 - Torgil Gjertsen 75'

Wisła: Thomas Daehne - Damian Michalski, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Angel Garcia Cabezali - Damian Rasak, Maciej Ambrosiewicz (45+2' Dawid Kocyła) - Torgil Gjertsen (83' Hubert Adamczyk), Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili - Cillian Sheridan

KGHM Zagłębie: Dominik Hładun - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balić - Jakub Tosik (87' Łukasz Poręba), Bartosz Slisz - Sasa Zivec, Filip Starzyński, Damjan Bohar - Patryk Szysz.

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Żółte kartki: Merebaszwili (Wisła) - Czerwiński (KGHM Zagłębie)

Widzów: 2 120

Sprawdź także: Piast Gliwice - Cracovia. Michał Helik z uznaniem o strzelcu gola. "Fantastycznie przyjął piłkę"