Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Widzewa ŁódźWP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: kibice Widzewa Łódź

Widzew Łódź z kolejnym karnetowym rekordem. 16 401 kibiców ze stałymi wejściówkami!

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
16 401 kibiców kupiło karnet na wiosenne domowe mecze Widzewa Łódź w sezonie 2019/2020 w II lidze. Po raz siódmy z rzędu udało się klubowi pobić rekord Polski w tym aspekcie.

W marcu 2020 roku rozpocznie się czwarty rok funkcjonowania nowego stadionu przy al. Piłsudskiego w Łodzi, na którym swoje mecze rozgrywa łódzki klub. Fenomen zwany też "modą na Widzew" pojawił się trzy lata temu, gdy kibice wykupili 15 310 karnetów na spotkania wówczas trzecioligowej drużyny. Już ten wynik okazał się najlepszy w historii polskiej piłki.

Z każdą rundą sympatycy czerwono-biało-czerwonych ten wynik poprawiali. Jednak są ku temu ograniczone możliwości, bo - choć obiekt może pomieścić 18 017 kibiców - trzeba odliczyć liczący 907 miejsc sektor gości oraz ewentualne strefy buforowe. Mimo tego, teraz udało się sprzedać 16 401 karnetów.

To o 24 więcej niż jesienią 2019 roku. Mając na uwadze ogromne zainteresowanie sympatyków, klub jesienią uruchomił "listę rezerwacyjną", na którą zapisać mogli się ci, którym nie udało się kupić karnetów na rundę jesienną, ale byli gotowi nabyć je w pierwszej kolejności, gdyby posiadacze stałych wejściówek nie przedłużyli ich na wiosnę. Na liście było około 1400 osób, a dostępnych karnetów... ledwo ponad 120. Otwarta sprzedaż musiała więc zostać odwołana.

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze

- To, że kibice Widzewa wykupują wszystkie dostępne karnety, stało się piękną widzewską tradycją. Cieszę się, że fani czerwono-biało-czerwonych chcą być z nami i wypełniać "Serce Łodzi", współtworząc niesamowitą, niepowtarzalną atmosferę widowisk, które wykraczają daleko poza rywalizację sportową. Doping widzewiaków to fenomen, który potwierdza, że widzewska społeczność to wyjątkowa grupa ludzi. Dokładamy w klubie wszelkich starań, żeby rozwijać się, zmieniać i dalej wspólnie budować przyszłość Widzewa - powiedziała prezes Martyna Pajączek, cytowana na oficjalnej stronie klubu.

Ci, którym karnetu nie udało się kupić - tradycyjnie już - będą mogli liczyć miejsca odstępowane przez posiadaczy, którzy wcześniej zaznaczą, że nie wybiorą się na dane spotkanie. Jest też szansa, że klub będzie sprzedawał bilety na sektor gości, jeśli drużyny przyjezdne nie zadeklarują przyjazdu swoich kibiców.

Kolejne rekordy Polski sprzedanych karnetów ustanowione przez kibiców Widzewa:

DataLiczba karnetów
marzec 201715 310
lipiec 201715 903
marzec 201816 224
lipiec 201816 311
marzec 201916 339
sierpień 201916 377
luty 202016 401


Pierwsze spotkanie wiosny liderujący w II lidze widzewiacy rozegrają w niedzielę 1 marca o 13:05. Do Łodzi przyjedzie Olimpia Elbląg

Czytaj też: Widzew Łódź wkracza w świat esportu. Red Wolves nową sekcją klubu

Zobacz także: Widzew Łódź chce obchodzić jubileusz w Atlas Arenie. Na drodze stanęli między innymi kibice ŁKS-u

Czy jest w Polsce klub, który mógłby przebić rekord Widzewa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL