Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Wisły Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Wisły Kraków

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Wisła. 199. derby Krakowa bez kibiców Białej Gwiazdy

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Mecz 25. kolejki PKO Ekstraklasa Cracovia - Wisła Kraków odbędzie się bez udziału kibiców Białej Gwiazdy. Klub z Reymonta 22 nie przyjął zaproponowanych przez Pasy warunków dystrybucji biletów. 199. derby Krakowa zostaną rozegrane 3 marca.

"Z uwagi na brak akceptacji Wisły Kraków S.A. dla podjętych przez MKS Cracovia SSA środków zaradczych, mających na celu zapewnienie należytego porządku oraz bezpieczeństwa uczestników imprezy masowej, Zarząd MKS Cracovia SSA zdecydował o odmowie przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców Wisły Kraków S.A. podczas zaplanowanego na dzień 3 marca 2020 roku meczu piłki nożnej." - czytamy w komunikacie Cracovii.

W minionym tygodniu klub z Kałuży 1 poinformował Wisłę, że przekaże jej 450 biletów na sektor gości, ale jednym z warunków wejścia kibiców Białej Gwiazdy na stadion jest uiszczenie przez nich depozytu w wysokości 45 tys. zł.

Nauczone złym doświadczeniem kierownictwo Cracovii chciało w ten sposób zabezpieczyć się przed problemami z wyegzekwowaniem pieniędzy na naprawę ewentualnych szkód. W przeszłości Wisła pokrywała koszty napraw sektora gości dopiero po interwencji Piłkarskiego Sądu Polubownego. A zdarzyło się też, że Cracovia w ogóle nie odzyskała pieniędzy przeznaczonych na odnowienie sektora po wizycie kibiców Wisły.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiesporcie: przewrotka sprzed linii pola karnego. Co za strzał!

Cracovia dała Wiśle do 25 lutego czas na odpowiedź. Wisła nie ustosunkowała się propozycji oficjalną drogą. Jedynie w ostatnim dniu na swojej stronie internetowej ogłosiła, że "oczekuje od MKS Cracovii, zgodnie z obowiązującymi regulacjami, przekazania biletów na najbliższy mecz derbowy, stanowiących 5 proc. liczby udostępnionych miejsc bez dodatkowych warunków".

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że przepis o udostępnieniu gościom 5 proc. miejsc, na który powołała się Wisła, już nie obowiązuje. Nie doczekawszy się oficjalnej odpowiedzi, w środę klub z Kałuży 1 poinformował, że kibice Wisły na derby nie wejdą.

"Podstawą decyzji MKS Cracovia SSA, znajdującej oparcie w Uchwale II/85 Zarządu PZPN w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A., jest istnienie uzasadnionych, realnych przesłanek wskazujących na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu, tak jak to wielokrotnie miało miejsce w przeszłości" - tłumaczy Cracovia.

Nieobecność kibiców Wisły oznacza, że gospodarz udostępni sektor gości i sektory buforowe swoim kibicom. To oznacza, że 199. derby Krakowa obejrzy na żywo blisko 15 tys. fanów Cracovii.

Mecz Cracovia - Wisła odbędzie się 3 marca. Początek meczu o godz. 20:30.

Czytaj również -> Sprawa Jablonsky'ego w FIFA
Czytaj również -> Buksa nie odleci

Kto wygra 199. derby Krakowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL