Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kobiety w Arabii Saudyjskiej oglądające mecz MŚ 2018Getty Images / Sean Gallup / Na zdjęciu: kobiety w Arabii Saudyjskiej oglądające mecz MŚ 2018

Kolejna rewolucja w Arabii Saudyjskiej. Kobiety będą miały ligę piłkarską

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Kobiety mogą coraz więcej w Arabii Saudyjskiej. Dwa lata temu zostały wpuszczone na stadiony, a teraz same będą walczyć w rozgrywkach piłkarskich.

Jeszcze wiele musi się zmienić w Arabii Saudyjskiej w kwestii praw kobiet, ale jest coraz lepiej. Dwa lata temu królestwo z Zatoki Perskiej oficjalnie pozwoliło kobietom wchodzić na stadiony, co wcześniej było niemożliwe. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w stronę normalności.

BBC informuje, że zostanie utworzona kobieca liga piłkarska. Mecze będą się odbywać w stolicy oraz dwóch innych miastach. Władze chcą w ten sposób zaangażować swoje obywatelki w sport.

Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat kształtu ligi oraz jej zasad. Samo jej utworzenie jednak jest wyraźnym sygnałem, że powoli zmienia się podejście do kobiet w Arabii Saudyjskiej.

Wcześniej zniesiono segregację z podziałem na płeć w restauracjach. W dodatku kobiety mogą podróżować po świecie bez zgody mężczyzny. Nadal jednak jest wiele do zrobienia. Świadczy o tym chociażby fakt, że niedawno aresztowano kilku obrońców praw kobiet.

F1: pieniądz nie śmierdzi. O tym jak Formuła 1 ignoruje prawa człowieka >>

Scena jak z filmu science-fiction. Niezwykły sposób dostarczenia piłki na mecz w Arabii Saudyjskiej >>

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL