Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil JóźwiakNewspix / Paweł Jaskółka / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak

PKO Ekstraklasa. Młodzi piłkarze Lecha Poznań podpisali nowe kontrakty. Jóźwiak, Gumny i Puchacz na dłużej w klubie

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Kamil Jóźwiak, Robert Gumny oraz Tymoteusz Puchacz przedłużyli kontrakty z Lechem Poznań. - Pokazujemy, jak ważni są dla nas wychowankowie - mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy klubu.

Kamil Jóźwiak podpisał kontrakt do czerwca 2022 roku. Robert Gumny i Tymoteusz Puchacz są obecnie związani z Lechem Poznań do czerwca 2023 roku. Dotychczasowe umowy wszystkich zawodników wygasały po zakończeniu sezonu w 2021 roku.

- Pokazujemy, jak ważni są dla nas wychowankowie. Wszyscy zawodnicy, którzy zostają z nami na dłużej, są kluczowymi postaciami obecnego Lecha Poznań i reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Doceniamy ich i wspieramy, ponieważ od lat są związani z Kolejorzem cytuje oficjalna strona Lecha Poznań dyrektora sportowego Tomasza Rząsę.

W trwającym sezonie PKO Ekstraklasy wszyscy wspomniani piłkarze rozegrali ponad 1000 minut. Tymoteusz Puchacz wystąpił w 23 meczach, Kamil Jóźwiak w 22, a Robert Gumny w 16 spotkaniach zanim doznał kontuzji.

- Każdy z tych zawodników podpisuje nową umowę w innych okolicznościach - opowiada Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha.

- Roberta wspieramy w czasie powracania do zdrowia po kontuzji, chcemy pokazać mu nasze zaufanie i dać mu komfort psychiczny w trakcie powrotu do gry. Kamil stanowi od kilku lat o sile naszego zespołu i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego nowego kontraktu, a Tymoteusz pokazał się z bardzo dobrej strony po powrocie z wypożyczenia i wiążemy z nim ogromne nadzieje w związku z najbliższymi latami.

Czytaj także: Andre Martins na dłużej w Legii Warszawa

Czytaj także: Nenad Bjelica o zwolnieniu z Lecha Poznań. "To nie była decyzja Piotra Rutkowskiego"

ZOBACZ WIDEO: Menadżer Kamila Grosickiego zdradza kulisy transferu. Potwierdził, że były dwie inne ciekawe oferty

Czy Kamil Jóźwiak zostanie wytransferowany z Lecha Poznań do zagranicznego klubu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL