Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Liverpool FC Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC

Piłka nożna. Premier League. Liverpool ogłasza rekordowy zysk 42 mln funtów

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Najnowsze sprawozdanie finansowe Liverpoolu pokazuje, że klub świetnie radzi sobie nie tylko na boisku piłkarskim. Finanse The Reds są w coraz lepszej kondycji.

Liverpool FC poinformował, że zysk brutto (przed opodatkowaniem) klubu w ostatnim roku finansowym wyniósł 42 mln funtów (54 mln dolarów amerykańskich). Jest to rekordowy wynik na Anfield Road - pisze portal goal.com.

Znaczna poprawa kondycji finansowej The Reds to efekt zajęcia drugiego miejsce w Premier League w ubiegłym sezonie, a także przyjęcia lukratywnej oferty z tytułu praw do transmisji meczów Ligi Mistrzów, a także pozyskania nowych partnerów handlowych.

Najnowsze sprawozdanie pokazuje, że wszystkie trzy główne strumienie przychodów gwałtownie wzrosły. Przychody z kontraktów medialnych zwiększyły się z 41 mln do 261 mln, przychody z usług komercyjnych z 34 mln do 188 mln, a wpływy z organizacji meczów z 3,5 mln do 84 mln.

ZOBACZ WIDEO: Menadżer Kamila Grosickiego zdradza kulisy transferu. Potwierdził, że były dwie inne ciekawe oferty

Jak zauważają analitycy, Liverpool był w stanie zwiększyć swoje zyski, jednocześnie znacznie zmniejszając zadłużenie. Dla przykładu, dług bankowy netto angielskiego klubu obecnie kształtuje się na poziomie 12 mln funtów (w poprzednim rozliczeniu 46 mln funtów).

- Proces umacniania stabilności finansowej pozwala nam dokonywać znacznych inwestycji zarówno w rekrutację zawodników, jak i infrastrukturę klubową. Obserwujemy stałe wzrosty we wszystkich obszarach, co wpisuje się w ostatnie wyniki na boisku - ocenił dyrektor operacyjny Andy Hughes.

Zobacz:
Transfery. Sadio Mane może kosztować Barcelonę 225 mln funtów
Transfery. Liverpool chce kupić Kyliana Mbappe. Real Madryt zamierza odpuścić walkę o gwiazdę PSG

Komentarze (1):

 • zbych22 Zgłoś
  Dane z 2017 rokuNajlepiej zarabiający piłkarscy agenci świata:1. Constantin Dumitrascu - 92 mln euro2. Jorge Mendes - 65 mln euro3. Jonathan Barnett - 54 mln4. Mino Raiola - 37 mln
  Czytaj całość
  euro5. Volker Struth - 29 mln euro6. Thomas Kroth - 16,8 mln euro7. Fernando Felicevich - 15,6 mln euro,Potężna machina jaka jest Liverpool FC osiągnęła rekordowy wynik,a goście-sępy biją na głowę wszystkie topowe kluby razem wzięte. Piłka nożna we współczesnym wydaniu jest chora.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL