Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Lewandowski Newspix / LUKASZ SKWIOT/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Kontuzja Roberta Lewandowskiego problemem dla sponsorów. Wybuchła panika

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski będzie niezwykle ważne z punktu widzenia sponsorów. Dlatego informacja o kontuzji Roberta Lewandowskiego wywołała duże poruszenie. Piłkarza Bayernu Monachium zabraknie w reklamach?

Jest w zasadzie niemal pewne, że Robert Lewandowski w marcu nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Eksperci szacują, że będzie gotowy do gry najwcześniej na początek kwietnia i mecz z Borussią Dortmund. Kadra wprawdzie wiele straci, ale Biało-Czerwoni i tak w planach mają tylko mecze towarzyskie.

Tomasz Włodarczyk w portalu sport.pl jednak informuje o innym problemie. Marcowe zgrupowanie będzie niezwykle ważne z punktu widzenia sponsorów. To właśnie wtedy zaplanowane są zdjęcia do reklam, które opanują media przy okazji Euro 2020.

"Lewy" z pewnością byłby twarzą firm Lotos i Vistula, które mają podpisane umowy z PZPN. Ponadto w marcu piłkarze zaprezentują nowe stroje firmy Nike i wezmą udział w sesji zdjęciowej. Zdaniem dziennikarza, informacja o kontuzji napastnika Bayernu Monachium wywołała wśród sponsorów panikę.

"Sponsorzy mogą próbować szukać alternatywnych rozwiązań, jak zaangażować Lewandowskiego w swoje projekty, których efekt zobaczymy w telewizorach i na billboardach tuż przed mistrzostwami Europy. Na przykład prosić o dodatkowy dzień zdjęciowy w Monachium. Jest to jednak mało prawdopodobne ze względu na napięty kalendarz snajpera. Poza tym Lewandowski obowiązki reklamowe wobec sponsorów kadry musi wypełniać jedynie w trakcie zgrupowania" - pisze Włodarczyk.

Żadna z umów sponsorskich nie zawiera zapisu, że w reklamach musi pojawić się Lewandowski. Nie można jednak wykluczyć, że ostatecznie przyjedzie do Warszawy. Teraz wszystko zależy od jego dobrej woli.

Zbigniew Boniek skomentował kontuzję Roberta Lewandowskiego >>

Bundesliga. Uli Hoeness ostrzegał już w grudniu. Bayern jest całkowicie niegotowy na brak Lewandowskiego >>

Zobacz wideo: najpiękniejsze gole Lewandowskiego dla Bayernu

Czy Lewandowski powinien przyjechać na zgrupowanie reprezentacji w marcu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

 • kbs___ Zgłoś
  Wy naprawdę już nie macie o czym pisać. Zaprzeczacie sami sobie. Napięty kalendarz to Pan (tak: Pan, dla Was i wszystkich, którzy nie są na tzw. Ty) Lewandowski miał, zanim nabawił się
  Czytaj całość
  kontuzji. Wątpię, aby taki profesjonalista odpuścił zobowiązania reklamowe względem kadry narodowej. I raczej nie będzie trzeba go o to prosić, bo z jednej strony są zobowiązania, z drugiej wpływy reklamowe. Ale wp musi sobie poteoretyzowac, żeby gawiedź czytała te wynalazki..
  • heniek12 Zgłoś
   Powinien.Marzec miesiacem piłkarza.
   • zadziwiony Zgłoś
    To nie żadna panika, tylko zwykły szantaż :(
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL