Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mohamed SalahPAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Mohamed Salah

Premier League. Niepokojące wieści dla Liverpoolu. Dominator może nie dostać tytułu

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Choć Liverpool FC zdominował rozgrywki Premier League, to nie jest powiedziane, że zgarnie mistrzowski tytuł. W tym przypadku nie chodzi o sprawy sportowe, ale o coraz groźniejszą epidemię koronawirusa.

Niepokojące wieści dla drużyny Liverpoolu FC przekazał w czwartek portal telegraph.co.uk. Według ustaleń tego medium, The Reds może nie otrzymać tytułu mistrza kraju.

Jak to możliwe? Chodzi o koronawirusa. Jeśli rozgrywki Premier League zostaną skrócone przez epidemię, to wówczas pojawi się problem.

Regulamin zmagań o mistrzostwo Anglii nie przewiduje sytuacji, w której rozgrywki zakończyłyby się przed czasem. Wobec tego może dojść do sytuacji, w której Liverpool ukończy rywalizację na najwyższym miejscu, ale mimo to nie otrzyma mistrzowskiego tytułu. Nie wiadomo też, co w przypadku przedwczesnego zakończenia ligi stałoby się z trzema ostatnimi zespołami.

Epidemia koronawirusa wprowadza coraz większe zamieszanie w świecie sportu. Utrata tytułu przez szalejącego wirusa byłaby bez wątpienia bardzo bolesna dla Liverpoolu, który rządzi i dzieli w Premier League. Przypomnijmy, że The Reds plasują się na pozycji lidera, mając aż 22 punkty przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem City.

Czytaj także:
- Jasne stanowisko UEFA. Euro 2020 może zostać odwołane

- Ciekawy pomysł Sadio Mane. Mówi o pomniku na cześć Juergena Kloppa 

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Czy w przypadku skrócenia rozgrywek Premier League lider powinien otrzymać mistrzowski tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL