Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Magdalena K Materiały prasowe / Policja / Na zdjęciu: Magdalena K.

Magdalena K. została zatrzymana na Słowacji. Mamy nagranie z akcji policji (wideo)

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Najpilniej poszukiwana Polka w rękach policji. W piątek pojawiła się informacja o zatrzymaniu Magdaleny K., która była poszukiwana listem gończym i czerwoną notą Interpolu.

Jak podaje portal tvn24.pl, Magdalena K. została zatrzymana przez słowacką i węgierską policję w słowackiej miejscowości Zvolen. Podejrzewa się ją o kierowanie grupą przestępczą, która zajmowała się handlem narkotykami.

List gończy za Magdaleną K. został wystawiony 24 listopada 2018 roku. Kobietę poszukiwano też czerwoną notą Interpolu. Udało się ją zatrzymać w trakcie dynamicznej akcji policji po wjechaniu na teren Słowacji z Węgier.

Kobieta podróżowała wypożyczonym samochodem. Policjanci dostali się do niego dzięki wybiciu szyb. Po zatrzymaniu przewieźli ją na miejscową komendę. Przypomnijmy, że K. była jedną z najpilniej poszukiwanych osób przez polską policję.

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze

Magdalena K. jest podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która handlowała na masową skalę narkotykami. Zarzuty wobec kobiety mówią o sprowadzeniu do Polski 5,5 tony marihuany wartej 88 mln złotych i 120 kilogramów kokainy. Ponadto miała utrudniać postępowanie karne, składać fałszywe zeznania i nakłaniać do tego innych.

Jak czytamy na stronie internetowej tvn24.pl: "gang, którym miała kierować K. stworzyło trzech braci Z.: Adrian, Jakub i Mariusz. Magdalena K. jest konkubiną tego ostatniego. Mężczyźni byli kibolami Cracovii, zorganizowana grupa przestępcza powstała w oparciu o struktury pseudokibiców. W pewnym momencie gang zmonopolizował praktycznie dostawy narkotyków do Krakowa. Do Małopolski co miesiąc trafiał z Holandii i Hiszpanii nielegalny towar wart 1,5 miliona euro".

W najbliższym czasie Magdalena K. trafi do Polski, gdzie zostanie osadzona w areszcie śledczym do dyspozycji Prokuratury.

Czytaj także:
- Karol Linetty negocjuje z Sampdorią. Chce więcej niż oferuje mu klub

- Luis Suarez ujawnił klauzulę w kontrakcie. Możliwe automatyczne przedłużenie umowy 

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL