Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksander Kolew (z lewej)WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Aleksander Kolew (z lewej)

Tranfery. PKO Ekstrakalsa. Aleksandar Kolew zostawił Raków Częstochowa na rzecz kazachskiej ligi

Marcin Borciuch
Marcin Borciuch
Aleksandar Kolew opuścił Raków Częstochowa i związał się z Kajsarem Kyzyłorda, który gra w kazachskiej Premier Lidze. Bułgar przeszedł za darmo i podpisał kontrakt obowiązujący do końca 2020 r.

Aleksandar Kolew grał w rundzie jesiennej PKO Ekstraklasy w barwach Rakowa Częstochowa. Bułgar jednak nie znalazł dużego uznania w oczach sztabu szkoleniowego Marka Papszuna. Wystąpił w ośmiu meczach ligowych i dwóch w Pucharze Polski. W tych drugich rozgrywkach strzelił jedną bramkę.

27-letni Bułgar od stycznia nie jest piłkarzem Rakowa. Teraz reprezentuje barwy klubu Kajsar Kyzyłorda, który gra w Premier Lidze w Kazachstanie. Zespół nigdy nie był mistrzem kraju, dwukrotnie wygrał Puchar Kazachstanu w 1999 i 2019 r. Ostatni sezon ligowy zakończyli na szóstym miejscu.

Sezon kazachskiej Premier Ligi rozpocznie się 7 marca. W swoim pierwszym meczu Kajsar podejmie u siebie Irtysz Pawłodar. Natomiast wcześniej rozegrany zostanie Superpuchar Kazachstanu, w którym Kajsar podejmie Astanę. Kolew znalazł się w kadrze meczowej.

Czytaj też:
Raków walczy o grupę mistrzowską
Raków ograł mistrza Polski

ZOBACZ WIDEO: Menadżer Kamila Grosickiego zdradza kulisy transferu. Potwierdził, że były dwie inne ciekawe oferty

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL