Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gianni Infantino, szef FIFAGetty Images / Fred Lee - FIFA / Na zdjęciu: Gianni Infantino, szef FIFA

Koronawirus. Prezydent FIFA ostrzega przed epidemią. Marcowe mecze reprezentacji mogą zostać odwołane

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Epidemia koronawirusa może sprawić, że marcowe mecze międzypaństwowe mogą zostać odwołane. Dla władz FIFA najważniejsze jest zdrowia piłkarzy i kibiców, dlatego rozważany jest taki scenariusz.

Rozprzestrzeniająca się na świecie koronawirus ma duży wpływ na sport. Odwołano już kilka imprez rangi mistrzostw świata, które miały się odbyć w Azji, a we Włoszech postanowiono przełożyć spotkania piłkarskiej Serie A i zawiesić rozgrywki siatkarskie. Również mecze w Szwajcarii nie dojdą do skutku.

To jednak nie koniec. Obawa przed rozwojem epidemii jest duża i FIFA rozważa nawet przełożenie marcowych meczów międzypaństwowych. - Zdrowie ludzi jest znacznie ważniejsze niż jakikolwiek mecz - powiedział prezydent światowej federacji piłkarskiej, Gianni Infantino. Piłkarze obawiają się podróży w rejony, gdzie wykryto przypadki zarażenia koronawirusem. Póki co decyzja w tym temacie nie zapadła.

Infantino ma nadzieję, że do odwołania meczów w marcu nie dojdzie. - W tym momencie niczego nie wykluczałbym, ale musimy spojrzeć na sytuację. Mam nadzieję, że epidemia się nie rozwinie. W tej chwili wygląda jednak na to, że liczba zarażonych rośnie - powiedział.

Szef FIFA nie wykluczył też, że spotkania reprezentacji zostaną rozegrane przy pustych trybunach. Wszystko z obawy o bezpieczeństwo piłkarzy, trenerów, ale także kibiców.

W marcu dwa towarzyskie spotkania rozegra reprezentacja Polski. 27 marca Biało-Czerwoni zmierzą się z Finlandią, a cztery dni później z Ukrainą. Początek obu meczów zaplanowano na godzinę 20:45.

Czytaj także:
Bundesliga. Krzysztof Piątek zirytowany. Polak czeka na gola z akcji
Legia - Cracovia. Wszystkie twarze Michała Probierza - zawsze wrzało

[b]ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

[/b]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL