Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Filip Djuricić i Bartosz Bereszyński Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Filip Djuricić i Bartosz Bereszyński

Serie A. Koronawirus. Mecz Sampdoria - Hellas odwołany. Polacy zagrają w innym terminie

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Władze Serie A zdecydowały, że poniedziałkowy mecz Sampdorii z Hellasem Werona nie odbędzie się. "Polskie spotkanie" zostanie rozegrane 13 maja. Wszystko to wynik koronawirusa, który rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie po całej Europie.

Groźny wirus wywołuje spore komplikacje w rozgrywaniu spotkań. Władze Serie A odwołały kilka spotkań w tej kolejce, w tym także starcie Sampdorii Genua z Hellasem Werona.

Pierwotnie mecz miał odbyć się bez udziału publiczności - taką decyzję podjął gubernator Ligurii - ale ostatecznie władze rozgrywek podjęły decyzję o odwołaniu spotkaniu. Mecz zostanie rozegrany 13 maja.

W tych klubach występuje czterech Polaków. W szeregach Sampdorii grają Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, z kolei w Hellasie grają Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński.

Należy odnotować, że Włochy są największym skupiskiem koronawirusa w Europie. Zanotowano tam ponad 650 przypadków zachorowań, 17 osób zmarło.

W ostatnich dniach przypadku zachorowań odnotowano także na Litwie, Białorusi, w Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. W Korei Południowej liczba chorych przekroczyła 2 tysiące. Najwięcej osób choruje w Chinach, gdzie zaczęła się epidemia. Odnotowano tam blisko 80 tysięcy zachorowań, z czego 2788 osób zmarło

Czytaj także:
PKO Ekstraklasa. Legia - Cracovia. Andre Martins: Naważniejsze są czas i przestrzeń
PKO Ekstraklasa: Jagiellonia - Lech. Tymoteusz Puchacz uważa, że był faulowany. "To jest rzut karny"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmRozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy koronawirus storpeduje rozgrywki w Europie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL