Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kylian Mbappe i Neymar Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Neymar

Ligue 1. Neymar i Mbappe chcą zagrać na igrzyskach. Problem stanowi klub

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Zarówno Neymar jak i Kylian Mbappe chętnie wzięliby udział w nadchodzących igrzyskach w Tokio. Taki pomysł nie podoba się jednak władzom PSG, które nie zamierza puszczać swoich gwiazd na dodatkowy turniej latem.

Igrzyska olimpijskie to wymarzony turniej dla wielu sportowców. Chętnie udział w nich biorą także największe gwiazdy piłki nożnej. Mniej entuzjazmu wykazują natomiast ich kluby. 

FIFA bowiem nie wymusza na zespołach puszczenia swoich piłkarzy na IO. Występ najlepszych piłkarzy jest zatem zależny od dobrej woli ich zespołów. Te natomiast nie zawsze są skore do wyrażenia zgody, zwłaszcza, że zawodnicy i tak mają już przeładowany kalendarz.  

W 2020 roku, oprócz igrzysk odbędą się także Mistrzostwa Europy oraz Copa America. Oznacza to, że zarówno Kylian Mbappe jak i Neymar grając na igrzyskach w zasadzie nie mieliby czasu na regenerację między sezonami.

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Z tego też powodu Paris Saint-Germain nie zamierza wyrazić zgody na ich występ na turnieju w Tokio. L'Equipe twierdzi, że klub poinformował już o tym francuską federację. 

Mbappe byłby szczególnie cenny dla swojej reprezentacji. Nie zajmowałby bowiem on jednego z trzech miejsc przeznaczonych dla teoretycznie największych gwiazd. W reprezentacji olimpijskiej może bowiem występować jedynie trzech piłkarzy powyżej 23. roku życia, a Mbappe ma zaledwie 21 lat. 

Neymar natomiast miałby szansę bronić tytułu wywalczonego cztery lata temu w swojej ojczyźnie. Ówczesny klub zawodnika - FC Barcelona, wyraził zgodę na grę w jednym letnim turnieju. Brazylijczyk wybrał igrzyska ponad mistrzostwa kontynentu. 

Czytaj także: 
La Liga. Kolejny konflikt w Barcelonie. Piłkarze narzekają na Quique Setiena
Puchar Niemiec. 1.FC Saarbruecken sprawcą gigantycznej sensacji. Polak poprowadził IV-ligowca do półfinału

Czy kluby powinny pozwalać gwiazdom na grę w IO?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL