Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu widać szklaną butelkę, która trafiła w plecy Kamila Wojtkowskiego Materiały prasowe / Wisła Kraków SA / Na zdjęciu widać szklaną butelkę, która trafiła w plecy Kamila Wojtkowskiego

PKO Ekstraklasa. Cracovia potępia rzut butelką. I szuka sprawcy

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Cracovia potępia rzucanie butelkami w piłkarzy Wisły. I zapewnia, że całe zdarzenie jest zarejestrowane na kamerach - to stanowisko krakowskiego klubu po skandalu we wtorkowych derbach.

Przypomnijmy. W cieszących się z gola zawodników Wisły Kraków ktoś rzucił z trybun szklaną butelką. Przedmiot uderzył w plecy Jakuba Błaszczykowskiego, cudem nic mu się nie stało. Gdyby butelka leciała w głowę, mogłoby dojść do tragedii. 

Zdarzenie krakowski klub upublicznił w czwartek, w materiale wideo przedstawiającym kulisy zdarzenia. Swoje nagrania zaczęli też umieszczać w sieci kibice. 

Stanowisko, jakie otrzymaliśmy od Cracovii, brzmi następująco: "MKS Cracovia SSA z całą stanowczością potępia tego typu zachowania. Jednocześnie informujemy, że incydenty naruszające zasady bezpieczeństwa w trakcie wtorkowego meczu zostały zarejestrowane przez monitoring. Obecnie są weryfikowane i zostaną przekazane odpowiednim służbom".

Wyjaśnień od Cracovii domagał się już wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Wisły Jarosław Królewski

Sędzia wtorkowego meczu Bartosz Frankowski odnotował zdarzenie w pomeczowym protokole, pisząc o "szklanej butelce po alkoholu", ale gry nie przerwał. Sam Błaszczykowski, choć był bohaterem derbów, po końcowym gwizdku nie chciał udzielać wywiadów. 

Chuligańskim wybrykiem na pewno zajmie się Komisja Ligi Ekstraklasy SA. Cracovii grozi wysoka kara finansowa, być może też zamknięcie trybun. 

Mecz wygrała Wisła 2:0.

Rzut butelką w piłkarzy Wisły to nie przypadek - Czytaj więcej

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: dopiero marzec, a bramkę roku już znamy? Fenomenalny wolej!

Komentarze (14):

 • zbych22 Zgłoś
  Do następnego takiego przypadku. Wydamy oświadczenie potępiające czyn i sprawa załatwiona.
  • Kali112 Zgłoś
   Nie będę tu nikogo obrzucał inwektywami, czy też pisał że sprawcy należy się sroga kara. Kuba to piłkarz i człowiek klasy takiej, że nie rozdmuchuje i nie podsyca afery jaka
   Czytaj całość
   nastąpiła, mimo iż mógłby to zrobić w trakcie meczu lub po jego zakończeniu. To, że się nie wypowiedział na ten temat, świadczy tylko o jego klasie, dojrzałości i rozumie, którego brak niektórym dziennikarzom szukającym pożywki dla swoich artykułów. Mowa jest srebrem, milczenie złotem...
   • Skullsplitter Zgłoś
    jakby trafiła w głowę to stadion zamknięty na 10 meczów, ale, że nie trafił to jakoś sie po kościach rozejdzie
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL