Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Pescary Calcio Twitter / @PescaraCalcio / Na zdjęciu: piłkarze Pescary Calcio

Koronawirus. Piłkarze Pescary wyszli na mecz w maseczkach

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Epidemia koronawirusa z dnia na dzień przybiera na sile. Z tego powodu piłkarze Pescary postanowili wyjść na ligowy mecz z Benevento w ochronnych maseczkach.

We Włoszech sytuacja związana z koronawirusem staje się coraz trudniejsza. Aktualnie potwierdzono tam już ponad 7 tysięcy zakażeń.  

Piłkarze Pescary postanowili zademonstrować, jak poważnie podchodzą do sprawy. Na ligowy mecz Serie B z Benevento wyszli oni w specjalnych ochronnych maseczkach. 

"W trosce o zdrowie naszych piłkarzy oraz rywali, wyszliśmy w maskach ochronnych. Zostaną one usunięte tylko wówczas, gdy nakaże to sędzia, ponieważ nie jest to zapisane w przepisach" - napisał klub na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Sędzia nie zezwolił jednak na grę w maseczkach. 

Aktualnie pod znakiem zapytania stoi to, czy z uwagi na epidemię uda się dokończyć jakiekolwiek rozgrywki we Włoszech. Coraz głośniej mówi się, że sezon na Półwyspie Apenińskim może zostać przedwcześnie zakończony. 

Czytaj także:
PKO Ekstraklasa: Jagiellonia - Śląsk. Damian Węglarz uratował 3 punkty. "Cieszę się, że mogłem pomóc drużynie"
Serie A: Fiorentina zremisowała z Udinese. Bartłomiej Drągowski zachował czyste konto

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL