Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Elis Dasa i Arkadiusz Reca Newspix / Press Focus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Elis Dasa i Arkadiusz Reca

Koronawirus. Jest stanowisko UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa odbędą się zgodnie z planem

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Mimo rozprzestrzeniającej się po Europie epidemii koronawirusa UEFA nie ma zamiaru przekładać Euro 2020. "Mistrzostwa rozpoczną się 12 czerwca" - podkreśla europejska unia piłkarska w komunikacie przesłanym agencjom prasowym.

"Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca 2020 roku w Rzymie. UEFA pozostaje w kontakcie z odpowiednimi międzynarodowymi i lokalnymi władzami w sprawie epidemii koronawirusa i jej rozwoju. Na tę chwilę nie widzimy potrzeby zmian w kalendarzu. Sprawa będzie na bieżąco monitorowana" - cytują oświadczenie UEFA niemiecka agencja DAP i rosyjska agencja TASS.

To odpowiedź UEFA na prośbę krajowych federacji, które zawnioskowały do niej o przełożenie mistrzostw Europy na przyszły rok w celu umożliwienia rozegrania sezonu ligowego. Więcej o tym TUTAJ.

Epidemia koronawirusa sparaliżowała rozgrywki piłkarskie w Europie. Włoska Serie A została zawieszona, a w innych krajach, w tym w Polsce, ze względów bezpieczeństwa spotkania będą odbywały się bez udziału publiczności. Kibice nie wejdą np. na dwa najbliższe mecze towarzyskie reprezentacji Polski.

Euro 2020 ma rozpocząć się 12 czerwca i trwać do 12 lipca. Turniej, po raz pierwszy i jedyny, ma zostać rozegrany w aż 12 krajach Starego Kontynentu - impreza ma charakter paneuropejski ze względu na jubileusz 60-lecia powołania jej do życia.

Rozszerzenie mistrzostw na cały kontynent jest nie tylko sposobem na uczczenie jubileuszu, ale ma też przynieść UEFA rekordowy zysk rzędu 2,5 mld euro. 600 mln euro wyższy niż dało Euro 2016 we Francji.

Jednym z miast-gospodarzy Euro 2020 jest Rzym, a Włochy to ognisko koronawirusa w Europie. Tylko na Półwyspie Apenińskim stwierdzono ponad 9 tys. zarażeń, a blisko 500 chorych zmarło.

Polska swoje mecze fazy grupowej ma rozegrać w Dublinie i Bilbao. Ewentualne spotkanie 1/8 finału Biało-Czerwoni mogą rozegrać w Bilbao, Budapeszcie, Kopenhadze albo Glasgow.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Euro 2020 powinno zostać przełożone?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL